Aragon teže od očekivanog slavio na gostovanju kod Huesce

Zvonka Keliš • nedjelja, 17.03.2013.

Nedjelja je u Huesci donijela posljednji susret 22. kola Lige Asobal u kojem se domaćin dobro suprotstavio momčadi iz Zaragoze, no na koncu nije uspio osigurati nove prvenstvene bodove već su oni otišli rukometašima Aragona.

Rukometaši Aragon u sklopu 22. su kola španjolskog rukometnog prvenstva stigli u goste sedmoplasiranoj Huesci koja je pružila itekako dobar otpor te je dobrano namučila svog suparnika koji se, pak, kući vratio s 13. ovosezonskim slavljem u Ligi Asobal.

Zanimljivo je bilo u prvim minutama dvoboja, naime, iako se domaćin na startu lagano odvaja na 4:2 gosti mu ne dopuštaju da osigura poveću prednost. Sustiže tako gostujuća momčad svog suparnika na 4:5 i 6:7 da bi nešto manje od sedam minuta prije kraja prvoga dijela poravnala rezultat na 9:9. Do odlaska na odmor do manje prednosti (14:12) ponovno dolazi domaća momčad koja tako pokazuje kako i ona ozbiljno želi nove prvenstvene bodove.

Uvodne minute nastavka pripale su, pak, igračima Aragona koji s tri uzastopna pogotka preokreću rezultat u svoju korist za minimalno vodstvo 15:14. Igralo se tada pogodak za pogodak sve do sredine drugoga poluvremena. Sjajni tada bivaju gostujući rukometaši koji se serijom 5-0 odvaja na sigurnih i tada velikih 23:18, a iako u samoj završnici domaći rukometaši ponovno stižu u egal (28:28), konačnih i gostujućih 29:28 postavlja Antonio Carton.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Victor Vigo, Antonio Carton i Javier Garcia s po pet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Huesce bio Carlos Grau sa sedam golova.