Robertu Kišerlovskom izmakla pobjeda u završnoj etapi u Kataloniji

Borna Rupnik • ponedjeljak, 25.03.2013.

Završena je biciklistička utrka po Kataloniji, a Robertu Kišerlovskom malo je nedostajalo za pobjedu u posljednoj dionici, koja je završena u Barceloni...

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski, član momčadi RadioShacka, osvojio je treće mjesto na posljednjoj etapi Utrke oko Katalonije, koja je završena u Barceloni, na poznatom brdu Montjuicu.

Kišerlovski je ciljem prošao u vremenu pobjednika, Thomasa de Gendta iz Belgije, i tik iza Davida Lopeza u završnom sprintu. Četvrti je u toj pobjedničkoj skupini bio Michele Scarponi iz Italije.

Ukupnu je pobjedu odnio irski vozač Daniel Martin iz Garmin-Sharpa, sa 17 sekundi prednosti ispred Španjolca Joaquima Rodrigueza.

Kišerlovski je završio na 22. mjestu ukupnog poretka, a Kristijan Đurasek, član momčadi Lampre-Merida, osvojio je 40. mjesto.