Juanin Garcia svojim 2000. ligaškim pogotkom predvodio Barcu do slavlja u katalonskom derbiju

Zvonka Keliš • nedjelja, 31.03.2013.

Katalonski je div u nedjelju imao razloga za dvostruko slavlje, naime, osim pobjede nad Granollersom njegov je igrač Juanin Garcia ispisao povijest postigavši svoj 2000. pogodak u španjolskom rukometnom prvenstvu. U preostalim su susretima uspješne bile još momčadi Aragona i Anaitasune, dok je minimalno slavlje ostvarila i Academia Octavio nad Palmom del Rio. Cangas je, pak, na svom terenu remizirao s Guadalajarom.

Fraikin Granollers - Barcelona Intersport 22:27 (13:13)

Aktualni španjolski prvak u katalonskom je derbiju ove nedjelje odnio pobjedu s pet pogodaka razlike, a nju je, pak, obilježio povijesni 2000. pogodak Juanina Garcije u Ligi Asobal. Iako su gosti dominirali cijelim tijekom susreta kako u obrani tako i u napadu, domaćin se nošen odličnom atmosferom i svojom publikom dobro držao u dvoboju sve do početka drugoga dijela. Nakon uvodnih i domaćih 5:4 gosti prelaze u vodstvo 9:7 i 11:9 da bi se na odmor otišlo s izjednačenih 13:13.

Nastavak ogleda otvara Rodrigo Salinas pogotkom za domaćih 14:13 nakon čega domaća momčad više ne pronalazi rješenje za igru svog suparnika koji predvođen Danijelom Šarićem, kao i Sjarhejom Rutenkom odlazi prvo na 18:16, a potom i 26:19. Do isteka 60. minute gostujuća momčad samo čuva svoju prednost te upisuje slavlje 27:22. Sjarhej Rutenka kod Barcelone se osam puta upisao u listu strijelaca, a Juanin Garcia, koji je netom prije ovoga ogleda bio na 1993 ligaška pogotka, postigao je točno potrebnih sedam pogodaka, dok je Rodrigo Salinas u poraz svoje momčadi ugradio pet golova.

Aragon - Cuatro Rayas Valladolid 38:36 (22:19)

Momčad Aragona dobro se namučila na gostovanju kod Valladolida u sklopu 24. kola Lige Asobal, no u svojoj je Zaragozi ipak uspjela osigurati kako pobjedu tako i nove prvenstvene bodove. Domaćin je odmah na startu poveo 3:1 nakon čega njegova prednost raste i na 8:3. Međutim, probudili su se tada gosti koji s dvije uzastopne serije pogodaka stižu na 9:9 nakon čega napeto i uzbudljivo biva sve do odlaska na odmor kada je prednost ponovno na strani domaće momčadi (22:19).

Uvodne minute nastavka su, pak, pripale gostujućoj momčadi koja je preokrenula rezultat u svoju korist za vodstvo 23:22. Uslijedila je potom igra pogodak za pogodak da bi se u samoj završnici domaći rukometaši odvojili na 35:32 te na koncu slavili 38:36. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Alex Dujšebajev s 13 postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Valladolida bio Gonzalo Vicente Porrass osam golova.

Fertiberia Puerto Sagunto - Helvetia Anaitasuna 27:28 (12:17)

Rukometaši Anaitasune teže od očekivanog stigli su do gostujućeg slavlja nad Puerto Saguntom u sklopu 24. kola Lige Asobal. Gosti susret otvaraju vodstvom 2:1 koje potom raste i na 8:6 pa i 12:9. Nije gostujućoj momčadi trebalo dugo da se odvoji i na sigurnijih +5 s koliko se odlazi na predah (17:12).

Iako su i prve minute nastavka pripale Anaitasuni koja odlazi na velikih 20:12 uslijedilo je potpuno buđenje domaćina koji ulazi u seriju te u potpunosti zaustavlja svog suparnika za preokret rezultata i domaće vodstvo 24:22. Uzbudljivo je stoga bilo do samoga kraja u kojem se ipak nešto bolje snalaze gostujući rukometaši koji na koncu kući odnose minimalnu pobjedu 28:27. Odličan je u redovima Anaitasune bio Javier Borragan sa sedam pogodaka, dok se kod Puerto Sagunta istaknuo Juan Antonio Vazquez s osam golova.

Academia Octavio - ARS Palma del Rio 27:26 (14:17)

Ovoga je vikenda uzbudljivo i napeto bilo i u Vigu gdje je momčad Academije Octavio nakon zanimljivih 60 minuta igre uspjela izboriti također minimalnu pobjedu nad Palmom del Rio. Gosti u prvih desetak minuta igre uspijevaju osigurati prednost od dva pogotka (6:4) nakon čega stečeno vodstvo čuvaju, ali i povećavaju sve do kraja prvoga dijela. Semafor pri odlasku u svlačionice tako pokazuje gostujućih 17:14.

U nastavku dvoboja domaćin počinje uzimati susret u svoje ruke te se polako, ali sigurna vraća u dvoboj. Stiže tako na 18:19 pa potom preuzima i vodstvo za 24:22 da bi na koncu uspio sačuvati minimalnu prednost za konačno slavlje 27:26. U pobjedu svoje momčadi Ismael Juarez i Jose Angel Fernandez ugradili su po sedam pogodaka, dok je Jesus Martinez za Palmu del Rio zabio deset golova.

Cangas - Quabit Guadalajara 26:26 (11:12)

U borbi za opstanak u Ligi Cangas je na svom terenu uspio osigurati tek bod, dok je onaj drugi otišao put Guadalajare. Nakon domaćih 3:1 na samome startu izjednačeno je u susretu bilo sve do 22. minute kada se gosti počinju lagano odvajati. Stoga nakon 9:9 prelaze u vodstvo te na predah odlaze s +1 (12:11).

Na otvaranju drugoga poluvremena gostujuća momčad odmah gubi stečenu prednost, ona domaća zahvaljujući odličnom vrataru i isključenju gostujućeg rukometaša odlaze na 14:13 nakon čega osiguravaju i +2 (19:17, 25:23). Tek minutu i pol prije samoga kraja domaći rukometaši čuvaju svoju prednost (26:24) da bi dvije odlične gostujuće akcije postavile na koncu konačnih 26:26 budući da se pogodak Bozalonga sa zvukom sirene nije priznao u korist gostujućih rukometaša. David Garcia za Cangas je zabio sedam pogodaka, dok je Victor Tremps za Guadalajaru zabio šest golova.

• vuk9531.03.2013. u 22:35
    bravo Juanine majstore!!! da ih točno 7 koliko mu triba :)