Rijeka, Split 1700 i Azena u polufinalu, Mladost izborila povratak u Poreč

Igor Šestak • petak, 05.04.2013.

Odigrani su uzvratni mečevi četvrtfinala doigravanja 1.A lige odbojkašica. Trima ekipama dva su meča bila dovoljna za prolaz u polufinale. Ekipe Rijeke, Azene i Splita 1700 upisale su gostujuće pobjede u Vinkovcima i Kaštelima te s 2:0 osigurale svoje mjesto u polufinalu. "Majstoricu" je izborila tek zagrebačka Mladost te će u subotu prolaz u polufinale tražiti u Poreču.

Nakon što su u prvom meču slavile s glatkih 3:0 u setovima, Riječanke su na gostovanju u Vinkovcima upisale novu uvjerljivu pobjedu i odjurile do polufinala u kojem ih čeka Split 1700. U prvom setu ekipa Rijeke je pokazala izrazitu dominaciju i slavila s 25:11, no u drugom su Vinkovčanke uspjele izjednačiti. Dale su svoj maksimum, izborile izjednačenu završnicu pa s 27:25 osvojile set. To je ipak bilo sve od njih. Rijeka je u preostala dva seta ponovno zaigrala bolje te s 25:17 i 25:14 potvrdila prolazak u iduću fazu natjecanja.

Polufinale protiv Rijeke Split 1700 je izborio teškom pobjedom na gostovanju kod Marine u Kaštelima. Igračice Marine izgubile su prvi meč s 3:1 u setovima, a u svojoj su silno željele uzvratiti i izboriti "majstoricu". Dobro su krenule prema tom cilju i osvojile prvi set s 25:22. U drugom su setu neobjašnjivo pale i on je pripao gošćama rezultatom 25:12, no u trećem su domaće igračice vratile igru iz prvog seta i još jednom povele. Četvrti set bio je vrlo neizvjestan, a na kraju su ga osvojile Splićanke s 25:23 i odvele meč u peti set. Također neizvjesno, s 15:13, rezervirale su kartu za polufinale.

Tamo su im se pridružile i igračice Azene iz Velike Gorice. Nakon domaće pobjede s 3:1 u setovima, Velikogoričanke su prolaz u polufinale izborile u Kaštelima, ali uz puno muke. Meč je za njih počeo dobro i osvojile su prva dva seta. Prvi dosta uvjerljivo s 25:17, a drugi s 25:22. No igračice Kaštela DC nisu se željele predati. Uzvratile su istom mjerom pa s 25:20 u trećem i 25:22 u četvrtom setu izborile odlučujući peti set. U njemu su ipak ostale bez ikakve šanse. Ekipa Azene osvojila ga je s vrlo uvjerljivih 15:6 i osigurala svoje mjesto među četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj. U polufinalu će igrati protiv pobjednica iz susreta Poreča i Mladosti.

Zagrebačka Mladost jedina je u uzvratnim utakmicama četvrtfinala uspjela obraniti domaći teren i učinila je to sa stilom. U Poreču je prošlog tjedna poražena s 3:0 u setovima, a uspjela je uzvratiti istom mjerom. Već u prvom setu Mladostašice su pokazale moć s 25:13, a gošće iz Istre ni u preostala dva seta nisu uspjele podići razinu svoje igre. U drugom su osvojile 17, a u trećem 15 poena. Mladost je tako izborila odlučujući treći meč, koji će se odigrati u subotu u Poreču.