Rijeka i Azena obranile domaći teren i pobjedama otvorile polufinale doigravanja

Igor Šestak • petak, 12.04.2013.

U srijedu su odigrani prvi mečevi polufinala doigravanja za odbojkašice. U svojim dvorana uspješne su i prilično uvjerljive bile ekipe Rijeke i Azene, dok Splitu i Poreču ostaje nada da u uzvratu mogu izboriti "majstorice"...

Najjače hrvatsko natjecanje odbojkašica stiglo je do polufinala doigravanja. U njemu su se našle ekipe Rijeke, Azene, Poreča i Splita, a među njima su jedino Porečanke u četvrtfinalu morale igrati tri meča.

Taj treći meč protiv zagrebačke Mladosti ostavio je traga na odbojkašicama Poreča. Na gostovanju kod Azene u Velikoj Gorici nisu uspjele pružiti pravi otpor i poražene su bez izgubljenog seta. Domaće igračice znale su iskoristiti sve svoje kvalitete i umor suparnica te su slavile s glatkih 3:0 u setovima. U prva dva seta zadržale su Porečanke na 20 osvojenih poena, dok je treći set završio rezultatom 25:21.

U drugom polufinalnom meču igrala su se četiri seta. Rijeka je u svojoj dvorani ugostila Split 1700 i u prvom setu opravdala ulogu favorita s 25:20. Splićanke su u drugom setu uspjele podići razinu svoje igre te su s 25:22 izjednačile rezultat. Na njihovu žalost, tu razinu igre nisu uspjele zadržati i u iduća dva seta su prilično glatko poražene. Rijeka je treći osvojila s 25:17, a četvrti s 25:21.

Uzvratni mečevi igraju se u subotu i nedjelju, a Poreč i Split u njima će pokušati izboriti odlučujući treći meč.