Odbojkašice Splita i Poreča slavile u trilerima i osigurale treće polufinalne mečeve

Igor Šestak • ponedjeljak, 15.04.2013.

Tijekom vikenda odigrani su uzvratni mečevi polufinala doigravanja 1.A lige odbojkašica. Nakon poraza u prvim utakmicama, Split 1700 i Poreč nastojali su u svojim dvoranama doći do izjednačenja u serijama protiv Rijeke i Azene, a na kraju su u tim nastojanjima i uspjeli. Oba su meča otišla u peti set pa drame nije nedostajalo.

U prvom polufinalnom meču Rijeka je svladala Split 1700 s 3:1 u setovima i otputovala je u Dalmaciju po kartu za finale. Nakon prva tri seta gotovo da ju je imala u džepu, no na kraju do nje nije došla i o putnicama u finale odlučivat će se u srijedu u Dvorani Mladosti u Rijeci.

Splićanke su bolje krenule u meč i osigurale prvi set rezultatom 25:21. U drugom je setu vođena velika borba, a iz nje su kao pobjednice izašle igračice Rijeke i izjednačile rezultatom 28:26. Nakon što su gošće uzele treći set s uvjerljivih 25:18 činilo se kako su na putu prema plasmanu u finale, no Splićanke su imale drukčije planove. Smogle su snage za preokret i s 25:22 u četvrtom setu izborile odlučujući. U njemu su bile prilično uvjerljive i rezultatom 15:10 vratile seriju u Rijeku.

Gotovo identičan rasplet viđen je u SRC Veli Jože u Poreču. Domaće odbojkašice vratile su se iz Velike Gorice s uvjerljivim porazom bez osvojenog seta i nadale se da mogu produžiti svoju sezonu za barem još jedan meč.

Dobro su počele i u prvom setu nadigrale Azenu s uvjerljivih 25:17. Nažalost po njih, u drugom setu nisu bile na tom nivou i gošće su poravnale rezultat s 25:22, a onda osvojile i treći set s 25:21. Mnogi su tada bili spremni otpisati Porečanke, no one su pronašle put povratka u meč. Dobile su četvrti set s 25:18, a onda u petom deklasirale suparnice s 15:6. U putnicama u finale odlučit će treći meč, koji je na rasporedu u srijedu u Velikoj Gorici.