Mladost Marina Kaštela s 3:0 nadigrala Rovinj i ušla u finale

Matej Milanović • petak, 19.04.2013.

U trećem i odlučujućem susretu polufinala Prvenstva Hrvatske za odbojkaše Mladost Marina Kaštela je u tri seta porazila Rovinj i ušla u finale, gdje će igrati protiv zagrebačke Mladosti.

Dok je Mladost Zagreb već nakon dvije utakmice izborila nastup u finalu, u drugom polufinalu Mladost Marina Kaštela i Rovinj su morali igrati odlučujuću treću utakmicu. Utakmicu je bolje otvorila Mladost koja je prvi set dobila s 25:17. Rovinj je reagirao u drugom setu, koji je bio izjednačen do same završnice, no u njoj su se bolje snašli domaći i s 25:22 povećali na 2:0.

U prvoj utakmici serije Rovinj je također gubio 2:0, ali je potom uspio doći do petog seta. To se ipak nije ponovilo ovom prilikom. Mladost je dominantno zaključila utakmicu već u trećem setu s 25:13.

U finalu će ponovno igrati Mladost Marina Kaštela i Mladost Zagreb. Prednost domaćeg terena ima Kaštela, a finalna serija se igra na tri pobjede.