Odbojkašice Rijeke i Azene borit će se za naslov prvakinja Hrvatske

Igor Šestak • petak, 19.04.2013.

Treći i odlučujući mečevi polufinala doigravanja 1.A lige odbojkašica nisu donijeli previše drame. Rijeka i Azena upisale su uvjerljive pobjede pred svojim navijačima te osigurale nastup u finalu, dok su Split 1700 i Poreč završili svoju sezonu.

U finalu doigravanja najjačeg hrvatskog natjecanja za odbojkašice igrat će Rijeka i Azena. U odlučujućim trećim mečevima Rijeka je s 3:1 u setovima svladala Split 1700, dok je Azena s glatkih 3:0 nadigrala Poreč.

Nakon što je Split 1700 pred svojom publikom svladao Rijeku s 3:2 i izjednačio seriju na 1:1, treći dvoboj ovih ekipa održan je u Rijeci, a ponovio se rezultat iz prvog dvoboja polufinalne serije, kad su Riječanke slavile s 3:1 u setovima. Domaće odbojkašice "uraganski" su započele meč i u prvom setu "otpuhale" Splićanke s 25:11. Gošće su se nakon toga sabrale, zaigrale bolje i osvojile drugi set s 25:22, no to je bilo sve što su uspjele učiniti. U trećem su setu ostale na 18, a u četvrtom na 19 poena i Rijeka je proslavila ulazak u finale.

Još manje neizvjesnosti ponudio je meč Azene i Poreča u Velikoj Gorici. Porečanke su u drugom susretu slavile s 3:2 i izborile povratak serije u Veliku Goricu, no snage i kvalitete za još jedan pothvat nisu imale. Najveći otpor igračicama Azene pružile su u prvom setu koji je okončan rezultatom 25:20. Velikogoričanke su u drugom bile vrlo uvjerljive i zadržale su svoje suparnice na 13 poena, dok su treći set osvojile s 25:18 i lakoćom zaradile plasman u finale.

Prvi meč finalne serije igra se u subotu 20. travnja, a prvakinje hrvatske bit će odbojkašice koje prve stignu do tri pobjede. Prednost domaćeg terena ima Rijeka, zahvaljujući prvom mjestu u regularnom dijelu sezone.