Odbojkašice Rijeke nadigrale Azenu i sedmi put zaredom postale prvakinje Hrvatske

Igor Šestak • ponedjeljak, 29.04.2013.

Odbojkašice Rijeke još su jednom osvojile naslov prvakinja Hrvatske. U finalnoj seriji su tri puta zaredom pobijedile velikogoričku Azenu i osvojile svoju ukupno devetu te sedmu uzastopnu titulu najbolje hrvatske odbojkaške ekipe. U trećem meču finala nisu imale težak posao i svladale su Azenu s uvjerljivih 3:0 u setovima.

Nakon uvjerljive pobjede u prvom finalnom meču i trilera u drugom, u kojem su u Velikoj Gorici slavile s 3:2 u setovima, igračice Rijeke su proteklog vikenda napravile odlučujući korak prema naslovu prvakinja Hrvatske. U svojoj Dvorani Mladosti uvjerljivo su svladale Azenu s 3:0 u setovima i stigle do svog 20. trofeja od hrvatske samostalnosti.

Za razliku od meča u Velikoj Gorici koji je bio izrazito izjednačen, u Rijeci u subotu nije bilo previše neizvjesnosti. U prvom setu Velikogoričanke nisu pronalazile odgovor na igru domaćih igračica i vrlo su rano pale u veliki zaostatak. Domaći napad je funkcionirao odlično i set je okončan rezultatom 25:14.

U drugom setu je bilo nešto napetije i gošće su držale priključak do rezultata 16:14 za Rijeku. Tada su igračice Igora Lovrinova zaredale s odličnim akcijama i riješile set u svoju korist s 25:18. Odnos snaga se ni u trećem setu nije promijenio. Rijeka je rano stigla do visokog vodstva, a igračice Azene nisu uspjele pronaći put povratka u meč te su i taj set izgubile rezultatom 25:18.

Označilo je to početak velikog slavlja za Riječanke, kojima je to sedmi uzastopni i ukupno deveti naslov prvakinja Hrvatske. Ranije ove sezone osvojile su i Kup te dvostrukom krunom okončale sezonu 2012./2013.

Najefikasnija u redovima pobjedničke momčadi bila je Pilepić s 13 poena, a po 11 su Rijeci donijele Kalebić i Sušić. Kod Azene se s deset poena istaknula Matić. Rijeka je napadački bila uspješnija s 34:26, dobila je više poena zahvaljujući servisima (9:1), blok je funkcionirao vrlo dobro (14-10), a gošće su napravile više neforsiranih pogrešaka (5-9) i tako olakšale Riječankama put do pobjede i naslova.