MAXtv Prva liga, 31. kolo, 12.05.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Grgić (Osijek), Pataki (Đakovo)
Hajduk
Hajduk
0:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Hajduk opet nije uspio zabiti Lokomotivi, čak ni iz jedanaesterca

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 12.05.2013.

U kupu u srijedu Hajduk je uspio dvaput zatresti mrežu Lokomotive, no što se prvestva tiče vratili su se Splićani već ustaljenoj tradiciji. Petu prvenstvenu utakmicu u nizu Hajduk nije zatresao mrežu Lokomotive, danas čak ni iz jedanaesterca...

Hajduk i Lokomotiva u drugi ovotjedni okršaj krenuli su u izmijenjenim sastavima u odnosu na kup-ogled u srijedu. Hajdukov trener Tudor na travnjak je od prve minute poslao Kalinića, Jonjića, Stojanovića, Jakoliša i Maglicu, a gostujući trener Ivković Puljića i Mrzljaka.

Hajduk je nešto aktivnije otvorio utakmicu i već u četvrtoj minuti imao "zicer". Kouassi je srušen na 18 metara, no sudac je pustio prednost koju je iskoristio Maglica i izbio oči u oči s Picakom. No, umjesto u mrežu loptu je poslao preko grede.

Žuti juniori gosti Bilih

Hajduk je u današnjoj utakmici ugostio juniorsku momčad KK Splita, koja je danas u finalu prvenstva na Gripama pobijedila Cedevitu i osvojila naslov prvaka Hrvatske. Mladi splitski košarkaši uoči početka utakmice pozdravljeni su pljeskom poljudskih tribina.

Takvu prigodu do poluvremena Hajduk više nije stvorio. Sve se uglavnom odigravalo na sredini travnjaka, a do poluvremena su tek po jednom zaprijetili i jedni i drugi, Lokomotiva preko Antolića u 36. minuti, Hajduk preko Vršajevića u 45.

U drugo poluvrijeme ušlo se nepreciznim udarcem Caktaša s 18 metara, a na drugi pokušaj Hajduka čekalo se do 60. minute. Jozinović je desnom nogom uposlio Picaka, koji je uz malo problema ipak ukrotio loptu.

Najbolju moguću prigodu za vodstvo Hajduk je propustio u 68. minuti. Mujana je vratar Picak okrznuo po glavi u kaznenom prostoru, sudac pokazao na bijelu točku, a tek ušli Ivan Vuković s bijele točke pogađa gredu.

Do kraja više nije bilo takvih prigoda, pa se Hajduk tako vratio navici nezabijanja Lokomotivi u prvenstvu. U pet posljednjih prvenstvenih utakmica Splićani Lokomotivi nisu uspjeli zatresti mrežu.

• maxi13.05.2013. u 14:55
    odi na hajdukov topic i vidi sta su mislili o penalu pa nesto reci
    maxi
  • Sjena13.05.2013. u 14:51
    Protiv Cibalije, i to ček 3 penala.2 puta je golman obranio, a 3. put je Anas zabio.Pitam se da je i 3. put obranio golman jel bi se ponovilo opet.
    Sjena
  • rene higuita13.05.2013. u 13:29
    Koliko se sjećam bilo je i takvih situacija.
    rene higuita
  • Hektor33313.05.2013. u 08:43
    KO o čemu, purger o poštenju
    Hektor333
  • ivos13.05.2013. u 08:05
    To nije pošteno, trebao je pucati penal dok ne dadne gol, kako je to samo imati jednu priliku pucati iz penala?!