Vodeni sportovi

Jugaši do petog uzastopnog naslova, Primorje još jednom podbacilo

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.05.2013.

Vaterpolisti Juga obranili su naslov prvaka Hrvatske, peti put uzastopno i 11. put ukupno najbolji su u Hrvatskoj. U finalnoj seriji protiv iznimno jakog Primorja slavili su s ukupnih 3-1, a trofej pobjednika donijela im je četvrta utakmica u Gružu u kojoj su slavili 9:7...

Jug CO - Primorje EB 9:7 (2:1, 5:2, 6:5)

Jug CO: Bijač (12 obrana), Vranješ, Bošković 2, Janović 2, Joković 2, Azevedo, Marković, Bušlje 2, Karač, Dobud, Ivović 1, Macan, Nižić, Pavlović.

Primorje EB: Vićan (8 obrana), Obradović, Paškvalin, Krapić, De. Varga 2, Sukno 3, Muslim 1, Jelača, Da. Varga 1, Barač, Šetka, Garcia, Križanec, Buljubašić.

Nakon preokreta i pobjede 6:5 u trećoj utakmici, Riječani su se hrabrili i nadali da mogu slaviti u Gružu i vratiti seriju na svoje plivalište, međutim nisu u Dubrovniku bili pravi. Točnije rečeno, Jug je opet bio značajno bolji.

Dubrovčani su dominirali utakmicom, bili su bolji protivnik i to posebno u prvom poluvremenu. U drugom dijelu Primorje je uzvratilo, stiglo do poravnanja, ali domaćin se ponovno odvojio i otišao do pobjede.

Gosti su počeli slabo i Jug je to iskoristio. Golovima Ivovića, Bušlje, Jokovića, Boškovića i Janovića poveo je već u 14. minuti s visokih 5:1 i pred Riječanima je bio težak posao.

Još na početku drugog poluvremena golom Boškovića Jug je bio na visokih 6:2 da bi uslijedila serija Primorja koji pogocima braće Varga, Sukna i Muslima poravnava na 6:6, ali Jugaši vrlo brzo uzvraćaju i dolaze ponovno do prednosti od dva pogotka.

U završnici su uspjeli sačuvati mirnoću, a kada je Janović pogodio iz peterca za 9:7, slavlje je polako moglo početi.

"Zaslužili smo naslov, pred ovakvim navijačima bilo je teško izgubiti u finalu. Nisam se opterećivao najavama da moram odmah naslijediti Vićana i biti poput njega", istaknuo je za Dubrovački list junak finala Marko Bijač koji je s 12 obrana donio Jugu prevagu u četvrtoj utakmici.

"Nismo skup plaćenika, mi smo prava momčad, sjajna momčad sa sjajnim igračima. Prije prve utakmice su nas svi otpisali, ispratili su nas u Rijeku kao gubitnike, ali smo pokazali koliko vrijedimo", dodao je Nikša Dobud.

• ALGHAZANTH27.08.2013. u 14:47
    Primorje gotovo uvijek podbaci protiv Juga da je to već pravi kompleks.
    ALGHAZANTH
  • kingkenny21.05.2013. u 19:52
    Primorje prvak svijeta, Jug prvak Hrvatske
    kingkenny
  • narada10821.05.2013. u 14:50
    Hehe znači finale svjetskog kupa za klubove rješena u hrvatsku korist. Malo šale, pog. na štetu Prorecca. A Jugaši nas opet podsjetili šta vrijedi imati bonus Prvaka. A to da su ih Riječani na najbolji način namučili, to je dobro za CRO-vaterpolo. Tu se radaju talenti ...
    narada108
  • jugdbk21.05.2013. u 09:55
    bravo momci. led je probijen, kompleks primorje je izlijecen. realno, jug je za 3 klase jaci od bilo koje ekipe na final four-u, trbalo bi to rutinski odradit i s respektom prema svim protivnicima uzet titulu prvaka europe. a dogodine, treba pucat najvise dosad, cetvrostruka kruna bi trebalo... [više na forumu]