Šesti trijumf splitskih ragbijaša u regionalnoj RRC ligi

Sportnet • ponedjeljak, 10.06.2013.

Pred punim tribinama Starog placa ragbijaši splitske Nade šesti put zaredom osvojili su pobjednički trofej regionalne RRC ragbi lige. Po lijepom i sunčanom vremenu, u idealnim uvjetima za igru splitska momčad prikazala je moćan, brz i atraktivan ragbi...

Nada je maksimalno motivirano ušla u susret i već u drugoj minuti preko ovog proljeća izvanrednog Lerotića stigla u rano vodstvo i nagovijestila odličnu igru splitske momčadi. Na sljedeći zgoditak domaće momčadi čekali smo samo četiri minute kada je uspješnu akciju završio Luka Vukušić.

Uz dva uspješna pretvaranja Lucijana Luke Rossa splitska momčad došla je do sigurnih 14:0 i nagovijestila potop gostujuće momčadi. Sav trud gostujućih igrača razbijao se o snažni obrambeni bedem splitske momčadi koja je pokazala izvarednu organiziranost i pokretljivost, ne dopuštajući igračima Zagreba da stvore iole ozbiljniju prijetnju.

Do kraja poluvremena igrači Nade postižu tri lijepa zgoditka od kojih izdvajamo novi atraktivan Lerotića kroz srce obrane igrača Zagreba. Na odmor se otišlo s uvjerljivih 33:0 uz odličnu igru splitske momčadi.

Slika 1 od 1.

Zagrebačka momčad početkom drugog poluvremena pokušava napasti i vrši pritisak nekih desetak minuta na obranu domaćina koji uspješno odolijevaju i u 52. minuti izvode jednu od najljepših kontraakcija viđenih na Starom placu. U prostoru samo pet metara od linije svog zgoditka, uslijed pritiska gostujuće momčadi, igrači Nade dolaze do lopte i brzim dodavanjima "kroz ruke" prelaze u polovinu zagrebačke momčadi, otvarajući prostor za Paška Ivančića koji uspješno završava akciju zgoditkom nakon ukupno osvojenih nevjerojatnih 95 metara terena. Bio je to šok za gostujuću momčad od kojeg se nije oporavila do kraja susreta. Do kraja susreta za Nadu su još postizali zgoditke redom Jurčević (65.), Draganić (71.) i Šarić u 78., a dvaput je bio uspješan iz pretvaranja L. Lerotić.

Oduševljeni gledatelji su na nogama uz pljesak dočekali posljednji zvižduk suca Predraga Štiglića i navijestili početak slavlja splitske momčadi.

Povjerenik regionalne RRC lige uručio je priznanja za najboljeg strijelca RRC lige igraču zagrebačke Mladosti reprezentativcu Niku Jurišiću, Dario Jurčević dobio je priznanje za najboljeg igrača finalne utakmice te na kraju veliki pobjednički pehar kapetanu Nade Mati Borozanu.

Vrijedno pažnje je zabilježiti pozdrav splitskim olimpijcima Tini Mihelić i Tončiju Stipanoviću, kojima se predsjednik RK Nada Split Dalibor Starčević zahvalio na odazivu uručivši im prigodne suvenire kluba. Splitska publika pozdravila je i novog gradonačelnika Splita gosp. Ivu Baldasara koji je također bio nazočan na finalnom susretu regionalne lige.

EP R-7 žene

U A skupini Prvenstva Europe u ragbiju 7 za žene, hrvatska reprezentacija osvojila je solidno osmo mjesto. Prvog dana turnira Hrvatska je ubilježila tri pobjede uz dva poraza te osvojila treće mjesto u svojoj skupini. Drugog dana turnira u borbi za plasman od petog do osmog mjesta naša reprezentacija je upisala dva poraza i osvojila na kraju osmo mjesto. Raduje činjenica da su naše djevojke igrale ravnopravno sa svim reprezentacijama. Uz malo sreće i više vremena na zajedničkim pripremama mogle su polučiti još bolji krajnji rezultat.