Hrvati bez plasmana među 32 na Europskom prvenstvu u mačevanju

Sportnet • ponedjeljak, 17.06.2013.

Drugi dan Europskog prvenstva u mačevanju koje se od 16. do 21. lipnja održava u zagrebačkoj Areni nije donio dobre vijesti za hrvatske natjecatelje. Nitko od četiri hrvatska predstavnika u floretu nije uspio izboriti plasman među 32.

Kao najiskusniji floretaš Bojan Jovanović posve je podbacio i upisao samo jednu pobjedu, te na kraju izborio tek 59. mjesto u konkurenciji 71 floretaša.

Bolji nastup imao je 22-godišnji Ivan Komšić, koji je upisao dvije pobjede, a zatim je u borbi za ulazak među 32 natjecatelja tijesno poražen 12:15 od turskog floretaša Babaoglua.

Ivan je natjecanje završio na 51. mjestu, dok je 49. mjesto osvojio Vedran Fiolić s također dvije pobjede i porazom od Izraelca Yaaqova Or Htuela. Najmlađi hrvatski predstavnik Natko Perišić izborio je jednu pobjedu i završio kao 64.

Sutra se natjecanje na Europskom prvenstvu nastavlja floretom u ženskoj konkurenciji te mačem u muškoj.

Ostali sportoviOstalo
  • idukar1717.06.2013. u 15:43
    nije podbacijo-to je ipak sport kod nas u povojima i svako takmičenje trba shvačati kao velika škola i stvaranje iskustva te popularizaciju tog sporta