Sandra Perković i Ana Šimić uzele zlatna mediteranska odličja

Branimir Korać • subota, 29.06.2013.

Nastavila se žetva medalja na Mediteranskim igrama u Mersinu, a dva zlatna odličja osvojile su atletičarke Sandra Perković i Ana Šimić. Perković je uvjerljivo slavila u bacanju diska, što se i očekivalo, dok je Šimić podijelila prvo mjesto s Turkinjom Burcu Ayhan Yuksel...

Sandra Perković i Ana Šimić opravdale su očekivanja uoči Mediteranskih igara u Mersinu. Obje se vraćaju sa zlatnim medaljama i to s dobrim finalnim nastupima.

Perković je očekivano uvjerljivo slavila u disku bacivši ga na 66.21 u četvrtoj seriji. Već prvi Sandrin hitac od 63.78 bio je najduži i nitko ga ne bi dostigao.

"Krug je bio jako klizav, uvjeti su bili teški i 66.21 u takvim uvjetima je odličan rezultat. Zadovoljna sam, došla sam po zlato i ispunila cilj, a već u nedjelju u 13:30 bacam i Birminghamu", rekla je Perković za HRT nakon osvajanja prvog mjesta.

Drugo mjesto uzela je Srpkinja Dragana Tomašević s rezultatom 61.88 dok je treća bila Grkinja Anagnostopoulou.

U skoku u vis Ana Šimić je vodila veliku borbu s Turkinjom Burcu Ayhan Yuksel s kojom je na kraju podijelila zlatno odličje. Šimić i Yuksel su preskočile 192 centimetra s identičnim putom te su na kraju u dodanoj seriji na 194 odlučivale o prvom mjestu. Kako su sva tri puta rušile, odlučeno je da obje uzimaju zlato.

Šimić je nakon osvajanja zlatno odličja poručila kako je zadovoljna iako se nadala možda i boljem rezultatu te da joj je cilj zadržavanje razine skakanja na iznad 190 centimetara.

• litleben29.06.2013. u 23:59
    Sandra je nepobjediva, a Ana skače sve bolje i bolje.