Ivor Krapac • utorak, 16.07.2013.

Pripremajući se za novu sezonu u njemačkoj 1. Bundesligi, HSV je u utorak u austrijskom Sankt Veit an der Glanu bio jači od belgijskog Anderlechta. Momčad iz Hamburga slavila je s 3:1, a među strijelcima je bio i hrvatski veznjak Ivo Iličević...

Nešto manje od mjesec dana prije početka njemačke 1. Bundeslige, čije se prvo kolo igra na vikend od 9. do 11. kolovoza, HSV je bio uspješan u pripremnom ogledu s belgijskim Anderlechtom u Sankt Veit an der Glanu, u Austriji. Hamburžani su nadjačali suparnike iz Bruxellesa s 3:1, a na semafor se upisao i hrvatski veznjak Ivo Iličević.

Iličević je zabio treći pogodak na utakmici, za vodstvo svoje momčadi s 2:1 u 35. minuti. Prije toga, HSV je u 15. minuti poveo autogolom nizozemskog obrambenog igrača Brama Nuytincka, a Anderlecht je u prvom poluvremenu zabio i u "pravu" mrežu, zaslugom povremenog američkog reprezentativca Sache Kljestana iz 11-erca u 28. minuti.

Posljednji pogodak na utakmici pao je u 73. minuti, kada je HSV-ovu pobjedu potvrdio makedonski napadač Valmir Nafiu.

Uz Ivu Iličevića, u momčadi iz Hamburga u utorak je u akciji bio i Milan Badelj. Oba hrvatska veznjaka našla su se u početnom sastavu, a zamijenjeni su na poluvremenu, kada je trener Thorsten Fink pružio priliku igračima koji su utakmicu započeli na klupi.

• dawor917.07.2013. u 23:33