Vodeni sportovi

Hrvatska u Barcelonu s uvjerljivom pobjedom

Ivor Krapac • srijeda, 17.07.2013.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Rumunjsku u posljednjoj pripremnoj utakmici prije odlaska na Svjetsko prvenstvo u Barceloni. Hrvatska je slavila s 10 pogodaka prednosti...

Dva dana prije odlaska na Svjetsko prvenstvo u vodenim sportovima u Barceloni, na kojem se muški vaterpolski turnir igra od 23. srpnja do 3. kolovoza, Hrvatska je proslavila 14:4 protiv Rumunjske u posljednjoj pripremnoj utakmici. Igralo se na otvorenom bazenu Mladosti u Zagrebu, gdje su izbornik Ivica Tucak i igrači odrađivali završne pripreme za SP.

Hrvatska je u srijedu navečer u ogledu s Rumunjima pokazala kakav je odnos snaga već u prve dvije četvrtine, s vodstvom od 6:1. Nije bilo popuštanja ni u nastavku utakmice, sa završetkom s +10.

Hrvatsku su s po tri pogotka vodili Nikša Dobud i Petar Muslim. Po dva gola zabili su Maro Joković i Anđelo Šetka, a po jedan Andro Bušlje, Luka Lončar, Ivan Milaković i Luka Bukić.

Momčad koju vodi Ivica Tucak će u Barceloni u prvom krugu igrati u skupini B, u kojoj su i SAD, Kanada i Južnoafrička Republika. Za početak, Hrvatska će se sresti s najjačim suparnikom u grupi, SAD-om, 22. srpnja u 10:50 sati. Ogled s Kanadom na rasporedu je 24. srpnja u 10:50, a s JAR-om 26. srpnja u 18:50 sati.