Mihaljević srebrni na atletskom EP-u za juniore

Sportnet • četvrtak, 18.07.2013.

Filip Mihaljević je u finalu Europskog prvenstva za juniore koje se održava u talijanskom Rietiju u bacanju kugle hicem od 20,23 metara osvojio srebrnu medalju.

U izuzetno zanimljivom natjecanju pobijedio je Mesud Pezer, predstavnik Bosne i Hercegovine, hicem od 20,44 m, dok je, iza Filipa Mihaljevića, treći bio Poljak Andrzej Regin (20,07 m).

Među ostalim hrvatskim predstavnicima, Mateo Ružić je u svojoj polufinalnoj skupini zauzeo drugo mjesto s 46.97 sekundi te se plasirao u finale na 400 metara. Finale je na rasporedu u petak u 18:20 sati.

Zvonimir Ivašković i Luka Šakota nisu ušli u finale utrke na 100 metara. Zvonimir je bio četvrti u skupini s 10.71 sekundi, dok je Luka s 10.72 bio treći u svojoj skupini. Ukupno su zauzeli deveto, odnosno 10. mjesto. Od finala ih je dijelila jedna, odnosno dvije stotinke.

Josip Šakić je s novim osobnim rekordom (48.11) zauzeo ukupno 19. mjesto u kvalifikacijama utrke na 400 metara.

Ivana Mužarić nije se plasirala u finale bacanja diska. S 38,90 metara zauzela je 25. mjesto.

• shankly25.07.2013. u 10:48