Mladi Hrvati ostvarili i drugu pobjedu na Svjetskome prvenstvu

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 12.08.2013.

Hrvatski rukometaši do 19 godina nastavili su s odličnom igrom na Svjetskome prvenstvu u Mađarskoj te su u novoj zanimljivoj borbi upisali drugu pobjedu na natjecanju. Bolji su ovoga puta, ponovno s minimalnom razlikom, bili od reprezentacije Brazila, a kao i u prvome kolu u redovima Hrvatske istaknuli su se Mihić i Kuduz.

U svome drugome nastupu na Svjetskome prvenstvu za rukometaše do 19 godina starosti hrvatski su predstavnici upisali i drugu pobjedu. Nakon subotnjeg minimalnog slavlja nad Francuskom (29:28) u sklopu prvoga kola natjecanja u skupini C Hrvati su, ponovno s minimalnom razlikom, bili bolji i od Brazila (30:29).

Zanimljivo je i borbeno bilo u prvome dijelu ogleda u Mađarskoj, naime, nakon uvodnog hrvatskog vodstva 2:1 Brazilci preuzimaju vodstvo i osiguravaju 4:2 da bi do sredine prvoga poluvremena mladi Hrvati uspjeli poravnati rezultat (6:6). Ubacuju tada rukometaši Hrvatske u brzinu više, odvajaju se na 11:9, kao i 15:12, dok na odmor odlaze s minimalnih +1 (15:14).

Uvodne minute nastavka pripale su Hrvatima koji odlaze i na 18:15 te potom 21:18. Međutim, Brazilci se ne predaju te polako, ali sigurno sustižu hrvatsko vodstvo (21:22). Uspijevaju tada Ante Kuduz i Ivan Vida vratiti svoju momčad na sigurniju prednost (24:21), no brazilski rukometaši nešto manje od tri minute prije kraja ponovno prijete (28:28). Sjajan je tada nanovo Kuduz koji s dva uzastopna pogotka odvodi Hrvatsku na 30:28, dok konačnih 29:30 postavlja Brazilac Jose Toledo.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je ponovno Zagrebaš Lovro Mihić s devet postignutih pogodaka, vrlo dobar je nanovo bio i Ante Kuduz sa šest golova, dok je Bruno Butorac dodao njih pet. Hrvatski vratari Cvitković i Grahovac zajedno su sakupili 13 obrana, dok su na suprotnoj strani Fonseca i Rosa obranili sedam lopti. Najbolji kod Brazila bio je Jose Toledo s deset golova.

Nakon dvije pobjede u dva odigrana susreta Hrvate u utorak očekuje i susret trećega kola skupine C u kojem će snage u 16.15 sati odmjeriti s reprezentacijom Argentine.