Košarkaši Slovenije u posljednjoj pripremnoj utakmici izgubili od Francuske

Sportnet • subota, 31.08.2013.

Košarkaška reprezentacija Slovenije u posljednjoj je pripremnoj utakmici uoči Europskog prvenstva pred oko 12 tisuća domaćih navijača izgubila od Francuske sa 70:65.

Košarkaši Slovenije pretrpjeli su tek drugi poraz u 12 pripremnih utakmica, bolji od njih u prijateljskoj utakmici u Ljubljani bili su košarkaši Francuske sa 70:65.

Cijela je utakmica bila u egalu, prvu su četvrtinu Francuzi dobili s četiri poena razlike, no na poluvrijeme su odnijeli tek dva poena prednosti. Slovenci se u trećoj četvrtini vraćaju i dolaze do preokreta i pet poena prednosti, no na kraju su ipak slavili gosti.

Goran Dragić je predvodio Sloveniju s 18 poena, a 11 je dodao Gašper Vidmar. Kod Francuza najefikasniji je bio Alexis Ajinca sa 17 poena, a pomoć je imao u Tonyju Parkeru s 14.

Slovenija prvu utakmicu na Eurobasketu igra u srijedu u Celju protiv Češke.