Zimski sportovi

Medveščaku treći uzastopni poraz, Slovan prekinuo negativnu seriju

Branimir Korać • petak, 13.09.2013.

Hokejaši Medveščaka upisali su i treći uzastopni poraz u KHL-u, i treći na svom ledu, a ovaj put je bolji bio bratislavski Slovan. Slovaci su slavili u produžetku 4:3 preokrenuvši utakmicu nakon vodstva Medveščaka 3:1...

I Medveščak i Slovan u utakmicu su ušli s istim ciljem - prekinuti negativnu seriju. Medveščak je odlično otvorio sezonu demoliranjem CSKA, međutim nakon toga su uslijedila dva domaća poraza protiv Dinama iz Rige i praškog Leva te su stizale najave kako se želi pod svaku cijenu izbjeći treći uzastopni poraz, posebno jer slijede četiri teška gostovanja.

S druge strane Slovan je u sva tri susreta do gostovanja u Zagrebu upisao poraze i nikako nije želio nastaviti tu crnu seriju.

Sve do sredine posljednje dionice i činilo se kako će Medveščak pobjednički otići na turneju, međutim Slovaci su u zadnjih 20 minuta bili bolji protivnik i na kraju su zasluženo izborili produžetak.

Počelo je savršeno za Medveščak koji je poveo već u petoj minuti golom Ryana Vescea, vrlo brzo je Slovan ostao s igračem manje nakon isključenja Miklika, ali Medvjedi to nisu iskoristili. Iako nisu igrali loše u prvoj trećini, u 16. minuti Slovan je stigao do poravnanja pogotkom Romana Kukumberga.

U drugoj trećini obje momčadi su propustile nekoliko izglednih prilika da bi u samoj završnici Medveščak s dva gola stigao do velike prednosti. Prvo je Ivan Švarny iz sretne situacije stigao do pogotka svojoj bivšoj momčadi da bi u zadnjoj minuti trećine Jonathan Cheechoo vrlo lijepo zabio na asistenciju Wilsieja.

U trećoj trećini Medveščak je više razmišljao o tome kako zadržati stečenu prednost, Slovan je bio puno agresivniji prema naprijed i to je na kraju i naplatio. Povratak u utakmicu najavio je u 48. minuti kada Milan Bartovic smanjuje na 3:2, a u 57. minuti nakon velike pogreške domaćina, Tomaš Netik poravnava na 3:3.

Do kraja regularnog dijela Slovan je čak mogao i do pobjede, ali Mark Dekanich je spašavao domaćina.

Odlični vratar ipak nije pomogao u produžetku kada je u 62. minuti prvo obranio pokušaj Bartovica, ali pak se odbio do Marija Bliznaka koji lako pogađa za 4:3 i veliko slavlje brojnih slovačkih navijača u Ledenoj dvorani Doma sportova.

Sada za Medveščak slijedi iskušavanje gostujućeg leda, prvo u ponedjeljak idu u goste superjakom SKA St. Peterburgu, zatim u srijedu gostuju kod Čerepovca, u petak kod Jaroslavlja te u nedjelju kod Atlanta.

KHL:
Medveščak - Slovan Bratislava 3:4 (1:1, 2:0, 0:2, 0:1)

• skodarap14.09.2013. u 13:28
    Ah, da sam nisu onak razbili CSKA ne bi ih sad ovi tolko ozbiljno shvacali pa bi se lakse doslo do koje pobjede. Nema veze, bit ce bolje kad se uigraju.
    skodarap
  • emilio2114.09.2013. u 12:45
    a šta se moglo očekivati?
    emilio21
  • zagor_keramik14.09.2013. u 03:57
    u pitanju je klub koji se obnovio na račun kvalitetnog rada i marketinga te entuzijazma građana, navijača i zaposlenika, a ne klub direktora neke naftne kompanije koja opskrbljuje pola milijarde ljudi... tak da što se mene tiče za ovu sezonu nek se nižu porazi, vjerojatno i hoće, ali ovakav projekt... [više na forumu]
    zagor_keramik
  • vanzemaljac13.09.2013. u 23:14
    ZIG-ZAG ajmooo hahhahahahha imaju mali proračun, nekvalitetni su i završit će kao posljednji. Sve ostalo je utopija.
    vanzemaljac
  • Lovro-ZG13.09.2013. u 23:04
    Nismo uopće tak loše igrali kak se predstavlja jer smo izgubili tri tekme zaredom. Trenutno nas zajebava neuigranost zbog koje radimo ovakve pogrješke u obrani i bez veze gubimo pločicu u napadu jer igrači ne znaju kome ide dodavanje. Općenito, imamo dobru momčad i to se vidi iz individualnih... [više na forumu]