Lokosice uvjerljive protiv Zuga za plasman u treće kolo Kupa pobjednika kupova

Jelena Bagarić • nedjelja, 15.09.2013.

Rukometašice Lokomotive uvjerljivom su pobjedom završile nastup na kvalifikacijskom turniru za Ligu prvakinja u Budimpešti. U utakmici za treće mjesto svladale su švicarski Zug s rezultatom 35:24 i time izborile treće kolo Kupa pobjednika kupova koji će za njih startati u studenom, a protivnice će biti Rumunjke, ekipa ASC Corona 2010 Brasov.

Lokomotiva Zagreb - LK Zug handball 35:24 (18:10)

Kvalifikacijski turnir za Ligu prvakinja, skupina 2, utakmica za treće mjesto
Budimpešta, Gyula Elek Arena. Gledatelja: 950
Sutkinje: Branka Marić i Zorica Mašić (obje Srbija)

Lokomotiva: Razum, Bukovina; Kožnjak 6, Božović 4, Rajović 4, Debelić 3, Horvat 3, Krsnik 3, Oštarjaš 3, Bašić 2, Grubišić 2, Milić 2, Smiljanić 2, Janković 1, Gaće, Konta.
Trener: Nenad Šoštarić

LK Zug Handball: Kristić, Innes, Gwerder 4, Ineichen 4, Schwander 4, Cavallari 2, Haag 2, Oberli 2, Scherer 2, Wälti 2, Nötzli 1, Ravlić 1, Ganz, Javet, Masset, Traber.
Trener: Lubomir Svajlen

Sedmerci: Lokomotiva 2(2); LK Zug Handball 5(4)
Isključenja: Lokomotiva 8 minuta; LK Zug Handball 6 minuta
Crveni kartoni: Lokomotiva - Ana Debelić (tri isključenja)

Kao što su i priželjkivale, zagrebačke Lokosice došle su do pobjede u utakmici za treće mjesto na kvalifikacijskom turniru za Ligu prvakinja. Već na samom startu utakmice pokazale su svoju kvalitetu i ubrzo su prelomile utakmicu, te su ostavile svoje protivnice bez šanse.

U prvih par minuta obje ekipe su ispitivale snage, no već u devetoj minuti Lokosice su imale dva pogotka prednosti. U idućih šest minuta prednost je još rasla pa je na polovici prvog poluvremena rezultat bio 8:3 za Lokosice koje su ne terenu djelovale nazaustavljivo.

"Danas smo trebale pobijediti. Jučer smo isto igrale dobro, ali smo nažalost izgubile. Danas nam je bila bitna utakmica da dobijemo povoljniji ždrijeb. Ušle smo jako dobro utakmicu, baš onako kako treba. Odvojile smo se odmah na početku i poslije je bilo lagano završiti", započela je Anita Gaće te nastavila o nastavku natjecanja u Europi i ekipi Corone Brasov: "Iskreno ne znam ništa o njima, ali mi smo pokazali da se možemo stvarno sa svima nositi ako igramo našu igru i ako igramo dobro tako da se nikoga ne bojimo. Tu je i faktor sreće u ždrijebu jer ovisi koga možemo dobiti kasnije jer ima dosta jakih ekipa. Mi idemo rundu po rundu pa dokle doguramo. Nemamo neki imperativ, bitno je da igramo dobro i da svaki put damo svoj maksimum."

Niti u nastavku rukometašice Nenada Šoštarića nisu spuštale intenzitet svoje igre. Prednost je samo rasla da bi po prvi puta u susretu u 22. minuti iznosila pet pogodaka. Kako se poluvrijeme bližilo kraju igra švicarske ekipe sve je više slabila a Lokosice su to fantastično koristile. U 26. minuti povele su sa 15:8, a dvije minute kasnije iznudile su isključenje igračice Zuga, te si time olakšale samu završnicu poluvremena. Dva uzastopna pogotka dale su Petra Oštarjaš i Tea Grubišić za prvo vodstvo od devet pogodaka. No, Švicarke ipak uspijevaju u posljednjim sekundama postići pogodak za konačnih 18:10 nakon prvih 30 minuta.

Fantastična igra zagrebačkog sastava nastavila se i u drugom poluvremenu. To je donijelo još veću prednost koja je postala dvocifrena 40. minuti kada je rezultat bio 24:12. U 48. minuti pri rezultatu 30:17 Lokosice su ponovo imale igračicu više što im je omogućilo da se još više rezultatski odvoje. Do kraja su igračice Lokomotive bez većih problema zadržale svoju prednost koja je na kraju iznosila velikih 11 pogodaka.

Najefikasnija u redovima Lokosica bila je Maja Kožnjak sa šest postignutih pogodaka dok su Ivana Božović i Sanja Rajović dodale po četiri. Kod Zuga po četiri pogotka postigle su Yael Gwerder, Seline Ineichen i Lynn Schwander.

Lokosice su se ovom pobjedom plasirale u treće kolo Kupa pobjednika kupova gdje ih čeka rumunjska Corona Brasov. Prvi susret između ove dvije ekipe na rasporedu je 9. ili 10. studenog 2013. godine, a domaćin prve utakmice najvjerojatnije će biti Rumunjke.