MAXtv Prva liga, 10. kolo, 20.09.2013, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Igor Pristovnik, Ivica Modrić, Igor Krmar (svi Zagreb)

Maj Gašparac • petak, 20.09.2013.

Nogometaši Lokomotive na Maksimiru su s 2:1 svladali Hrvatski dragovoljac, a trijumf su izborili zahvaljujući zgoditku Ante Budimira u trećoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli u prvom poluvremenu, no momčad Tomislava Ivkovića je bolje zaigrala u nastavku i uspjela preokrenuti rezultat. Zahvaljujući ovom trijumfu Lokosi su se bodovno izjednačili na tablici s prvoplasiranim Dinamom.

Sam početak susreta nije dionio mnogo zanimljivosti, tek se može izdvojii pokušaj Hrvatskog dragovljca preko Danijela Zlatara u trećoj minuti, Lokomotiva je nakon toga zaprijetila preko Petra Mišića, ali mreže se nisu tresle.

Domaća momčad je u narednim minutama preuzela kontrolu na terenu, ali nije uspjela stvoriti opasniju priliku. No, unatoč toj inicijativi momčadi s Kajzerice, prvi su poveli gosti. Igrala se 25. minuta kada je Dario Tomić ubacio s desne strane, a Stipe Bačelić-Grgić glavom poentirao za 0:1.

Do kraja poluvremena Lokosi su nastojali izjednačiti, pokušavali su Mišić, Mathias Chago i Ante Puljić, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugo poluvrijeme izvrsno su ušli domaći nogometaši, koji su nakon tek dvije minute igre stigli do izjednačujućeg zgoditka. Mišić je asistirao Ivanu Lendriću, koji s pet metara pogađa za izjednačenje i postiže svoj prvi pogodak u dresu Lokomotive.

Nakon što su izjednačili, Lokosi su nastojali potpuno preokrenuti rezultat. Domaća momčad bila je mnogo bolja u nastavku, a posebno se isticao Chago koji je vrlo dobro razigravao svoje suigrače. Domaćini su uglavnom prijetili preko Šituma i Mišića, koji su bili najopasniji igrači Lokosa, ali rezultat se nije mijenjao do treće minute sudačke nadoknade.

Tada je mrežu gostiju zatresao Ante Budimir, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i donio svojoj momčadi vrijedna tri boda.

• ronny198721.09.2013. u 08:05
    ja sam prvi protiv svih tih teorija zavjere i sličnih pizdarija, al da su mi ovi lokomotivini golovi čudni - jesu! pogledajte samo na koji način igrači dragovoljca (ne)čuvaju strijelce golova... oba puta su su totalno nelogično postavljeni s obzirom na akciju i puštaju napadača ISPRED sebe...
    ronny1987
  • igorhb21.09.2013. u 00:26
    Sjetih se da je u Dragovoljca na lijevom boku igrao Mršić, a sada ga nema ni na klupi .... A gledam kako im ove godine curu po lijevoj strani, kao da igraju kadeti ... Klinac nije dao lovu ili nekog hoće prodati na toj lijevoj strani ?
    igorhb
  • zagorac20.09.2013. u 23:21
    evo ih, javljaju se kladioničarske sveznalice, koji usprkos tome što su digli ogromne novce na tim prelazima za koje su znali i dalje dolaze među nas obične smrtnike i komentiraju kao da nisu pametniji od svih nas
    zagorac
  • trailer trash20.09.2013. u 20:46
    To je samo dokaz da Lokomotiva svaku utakmicu grize do kraja, što je očito plus protiv ostalih HNL momčadi koje se opuštaju pred kraj i misle da je sve gotovo.