Zamet i Koka drže čelo tablice Prve lige

Ivana Strahija • nedjelja, 29.09.2013.

Nakon tri kola Zamet i Koka nastavljaju s dobrim rolama u domaćem prvenstvu, a posebno je visoki rezultat zabilježen u Samoboru, gdje se domaća ekipa oporavila od poraza u Umagu...

Prva ekipa tablice nakon tri kola jest ona iz Rijeke, koja je i u ovom kolu bila odlična i s 22:18 otpravila kući Trešnjevku praznih ruku. Riječke rukometašice su rano u utakmici napravile prednost, koju su vrlo uspješno zadržale do kraja susreta. Ni u jednom trenutku Trašnjevka nije imala vodstvo, a jedini egal upisan je kod 3:3. Najbolja kod domaćih rukometašica bila je Selena Milošević s pet realiziranih šuteva, dok je kod gošći dvojac Marija Borković - Tanja Komljenović imao 3/4.

Slična je bila utakmica u Varaždinu, gdje je Koka dočekala Vranjic. Gošće su poražene po treći puta ove sezone i morat će ozbiljno raditi na poboljšanju igre ukoliko kane ostati u ligi. Koke su utakmicu na domaćem parketu odmah uzele u svoje ruke te ni jednom nisu dopustile ni izjednačenje. Čak su tri igračice imale po šest golova, Tea Jalušić, Iva Tomašek i Ivana Dežić, dok je u ekipi Vranjica Maja Boko dala sve od sebe s 9/12, no to nije bilo dovoljno.

Do bodova u gostima stigao je Umag, koji je svratio do Osijeka. Osječankama je to drugi poraz sezone u isto toliko odigranih utakmica, dok su Umažanke s drugom pobjedom u sredini tablice. Kako će utakmica završiti pokazale su gošće već u desetoj minuti, kad je na semaforu bilo 1:7. Iako su domaće imale pokušaj vraćanja u igru, nisu uspjele u njemu te je do 45. minute bilo +10 u korist Umaga (10:20). U domaćim je redovima Anita Miškić imala sedam golova, isto kao i Marina Matošević te Jelena Vidović u redovima Umaga. Treba istaknuti i sjajnu golmanicu Umaga, Andreu Pavić, koja je upisala 19 obrana.

Dobru je su utakmicu odigrale sesvetske rukometašice na gostovanju u Splitu, a konačnih +13 pokazuje trenutnu razliku kvalitete dvaju ekipa. U prvih deset minuta tresla se samo domaća mreža te su Sesvete došle do +6 prije no što se odvažila Splićanka Matea Šimičić. Uz angažman Martine Čović te Gabrijele Gudelj Split uspijeva izjednačiti kod 9:9, no to je samo potaknulo gošće na bolju igru te na odmor idu s novih +4 prednosti. U drugom dijelu iznenađenja za Sesvete nije bilo te utakmicu mirno privode kraju.