Branimir Korać • nedjelja, 06.10.2013.

Mladi hrvatski reprezentativac, inače član Chelseaja na posudbi u NAC Bredi, donio je svojem trenutnom klubu pobjedu na domaćem terenu protiv Heraclesa. Perica je ušao u igru 25 minuta prije kraja i u 83. minuti postavio konačnih 2:1...

NAC Breda je upisala i treću prvenstvenu pobjedu svladavši na svom terenu momčad Heraclesa s 2.1. Pokazalo se kao odličan potez Nebojše Gudelja uvođenje u igru Stipe Perice koji je na kraju riješio utakmicu.

Nakon prvog dijela bez pogodaka, u drugom poluvremenu bilo je puno više uzbuđenja. Prvo je domaćin poveo u 49. minuti golom Poepona na ubačaj Buijsa iz kornera kojem je pak prethodilo nedosuđeno zaleđe napadača domaćih.

Ipak kratko je trajalo slavlje domaćina, već dvije minute kasnije pravi kaos u domaćoj obrani napravio je Uth, zatim dao idealnu loptu u peterac za Brunsa koji lakoćom poravnava.

U 66. minuti na travnjak ulazi Perica umjesto Verbeeka i nakon nekoliko neuspješnih pokušaja, u 83. minuti zabija za pobjedu. Ponovno je Buijs izveo prekid, a Perica je iz drugog plana pobjegao čuvaru i glavom zakucao loptu u mrežu.

Do kraja susreta promjena nije bilo i domaćin je sačuvao minimalnu prednost.