Porečanke pale u pet setova, Mladost u četiri, Osijek u tri

Matej Milanović • srijeda, 30.10.2013.

Sva tri hrvatska kluba u odbojkaškom kupu CEV ispala su u šesnaestini finala. Nakon poraza u prvim susretima, u uzvratima je kod odbojkaša Mladost Marina Kaštela izgubila 3:1 od PAOK-a, a Mursa Osijek 3:0 od Setea, dok je kod odbojkašica Poreč izgubio u pet setova od Hapoel Kfar Sabe.

Tri hrvatska kluba nastupala su u šesnaestini finala odbojkaškog CEV kupa, dva kod muških, jedan kod ženskih. Kod odbojkaša su igrali Mursa Osijek protiv francuskog Setea i Mladost Marina Kaštela protiv grčkog PAOK-a. Oboje su u gostima izgubili s 3:0. Kod odbojkašica je, pak, nastupao Poreč, koji je u prvom susretu izgubio u Izraelu 3:1 od Hapoel Kfar Sabe. Sva tri kluba su za prolaz kruga trebali bilo kakvu pobjedu i potom biti bolji i u dodatnom zlatnom setu.

Nijedan od tri kluba nije uspio doći do zlatnog seta, a najbliže tome bile su igračice Poreča. U prvom setu su protiv Hapoel Kfar Sabe s 15:14 pobjegle na 25:16 za 1:0. U drugoj dionici Izraelke su povele 8:3, ali je Poreč odmah preokrenuo na 9:8. Set je potom bio izjednačen sve dok na 19:19 gostujuća ekipa nije zaredala pet poena, te na koncu zaključila dionicu s 25:21.

U trećem setu dominirao je Poreč, 25:12, a u četvrtom je kroz cijeli set inicijativu držao Hapoel i s 25:20 izborio peti set. To je značilo da Porečanke za prolaz moraju dobiti dva uzastopna seta do 15. U petoj dionici Izraelke su rano došle do osjetnije prednosti, 7:4, i držale uvjerljivo vodstvo sve do 12:8. Tada je stigla reakcija domaćih, koje su smanjile na 12:11, ali su se na tome i zaustavile. Hapoel je poveo 14:11 i iskoristio drugu meč loptu za 15:12 i 3:2 u setovima.

Kod odbojkaša, Mladost Marina Kaštela zaustavila se na jednom osvojenom setu, iako je bila blizu tome da izbori petu dionicu. Prvi set je lagano uzeo PAOK, 25:16, a u drugom je stigao odgovor domaćih. Mladost je držala prednost kroz cijeli set i sa sigurnih 25:19 izjednačila rezultat. U trećem setu domaćin je bio u kontaktu sve do 9:10, nakon toga je PAOK pobjegao i rutinski kontrolirao do kraja seta, 25:19.

U četvrtom setu su obje momčadi imale po +3, ali se ipak ušlo u izjednačenu završnicu, 21:21. Mladost je povela 23:21, a Grci preokrenuli na 24:23. Domaći su spasili meč loptu i izborili set loptu, 25:24. Međutim, PAOK ju je spasio i potom iskoristio treću priliku da zaključi meč, 28:26 i 3:1 u setovima.

Mursa Osijek je, pak, ponovno poražena s 3:0. Arago de Sete je dominantno uzeo prvi set, 25:12, iako je u jednom trenutku gostujuća momčad vodila tek 9:8. U drugom setu Mursa se držala do 12:12, a potom su Francuzi pobjegli na 18:12. U završnici su se domaći približili na dva poena, 23:21, ali su ipak izgubili set, 25:21. U trećoj dionici Osijek je vodio 10:6, ali je Sete uzvratio sa sedam uzastopnih poena za 13:10. Do kraja dionice Francuzi su rutinski držali prednost i s 25:22 zaključili dvoboj.