Coupe de France: Petoligaš izbacio Bordeaux, Montpellier dobio PSG

Filip Han • srijeda, 22.01.2014.

U današnjim utakmicama šesnaestine finala Francuskog kupa dogodila su se dva iznenađenja. Petoligaš Monticello iz natjecanja je izbacio branitelja naslova Bordeaux, a Toulouse je nastradao kod četvrtoligaša Moulinsa. Dalje su prošli Monaco i Lyon uvjerljivim pobjedama, dok je Montpellier bio bolji od PSG-a...

U prvoj utakmici dana Monaco je očekivano lako svladao Chasselay. Momčad iz kneževine povela je u 29. minuti kada je Falcao zabio na asistenciju Germaina. Kolumbijca je nešto prije poluvremena na travnjaku zamijenio Riviere nakon što je ozlijedio koljeno, o čijem će se stanju znati više nakon pregleda. Ulazak Rivierea donio je dobre stvari s obzirom na to da je postao strijelac dva pogotka, jednog u 63., drugog u 72. minuti čime je potvrdio pobjedu svog kluba.

Veliko iznenađenje napravio je na Korzici petoligaš Monticello izbacivši branitelja naslova Bordeaux. Momčad s Korzike uspjela se othrvati svim napadima Žirondinaca, te se nakon 90 minuta došlo do izvođenja penala. Rezultat nakon udaraca s bijele točke iznosio je 4:3, Bordeaux su pobjede koštali promašaji Belliona, te Sanea čime je počelo veliko slavlje male momčadi kojoj je ovo najveći uspjeh u klupskoj povijesti.

Lyon je bio uvjerljiv protiv četvrtoligaša Yzeurea. Iako je Yzeure poveo nakon 74 minute utakmice, Lyon se brzo oporavio i potpuno preokrenuo susret. U 76. minuti Briand je izjednačio, u 80. strijelac je postao Gourcuff, a tri minute kasnije konačnih 1:3 postavio je Malbranque.

Manje uspjeha s četvrtoligašem imao je Toulouse. U utakmici s Moulinsom Toulouse je poveo pogotkom Basata u 31. minuti. Već u drugoj minuti nastavka Da Silva je izjednačio, da bi isti igrač zabio i u 86. minuti za 2:1. Toulouse je imao priliku za izjednačenje, no jedanaesterac u 89. minuti promašio je Ben Yedder što je omogućilo Moulinsu prolaz u osminu finala.

U posljednjoj utakmici susreli su se PSG i Montpellier. Momčad Rollanda Courbisa povela je u 20. minuti nakon slobodnog udarca koji je izveo Tiene, a loptu glavom u mrežu poslao Congre. Parižani su sustigli zaostatak deset minuta kasnije kada je Digne s lijeve strane asistirao Cavaniju za pogodak. U 69. minuti prednost je Montpellieru vratio Montano, što se pokazalo dovoljnim za pobjedu.

• hanson23.01.2014. u 14:06
    Na sportskima piše da se falcao teže ozljedio i da će morat na operaciju. To bi bilo katastrofa za kolumbiju i svjetsko prvenstvo općenito :(
    hanson
  • rifleman11423.01.2014. u 10:25
    Bravo Montpellier!!! Treba ponekad vjerovati u 'svoje' , kvota 10,1 :) Sad dodati još jednu pobjedu u prvenstvu!