Byasen kaznio mnoštvo tehničkih grešaka Lokomotive i odnio pobjedu u Zagrebu

Iz Kutije šibica:Jelena Bagarić • nedjelja, 02.02.2014.

Pred punom Kutijom šibica rukometašice Lokomotive nisu uspjele doći do pobjede u prvom susretu osmine finala Kupa pobjednika kupova. Bolje od njih kroz cijeli susret bile su rukometašice norveškog Byasena, a li i čak kad su im se nudile, Lokosice nisu koristile priliku da dođu do izjednačenja ili do vodstva.

Lokomotiva Zagreb – Byasen Trondheim 22:24 (9:13)

Kup pobjednika kupova, osmina finala

Zagreb – Kutija šibica. Gledatelja: 1300

Sutkinje: Malene Krolokke Lythje i Karina Christiansen (obje Danska)

Lokomotiva Zagreb: Razum, Jelčić; Smiljanić, Grubišić 2, Božović, Oštarjaš, Krsnik, Tvorić, Gaće 1, Debelić 1, Kožnjak 5, Rajović 1, Horvat 2, I. Milanović Litre, Bašić 8(6), Milić 3.
Trener: Nenad Šoštarić

Byasen Trondheim: T. Pedersen, A. Pedersen; Aardahl, Nostvold 2, Venn, Gundersen 6, T. Tomac 5 (2), Waade 2, Bekken, Holstad, Henriksen, Saeterhaug, Toumi 3, Jacobsen 1, Herrem 5.
Trener: Claus Mogensen

Isključenja: Lokomotiva Zagreb 8 minuta; Byasen Trondheim 2 minute

Sedmerci: Lokomotiva Zagreb 6(6); Byasen Trondheim 2(3)

Čvrsto je počela utakmica između Lokomotive i Byasena iz Trondheima. U popunjenoj Kutiji šibica bila je odlična atmosfera, a i igrao se odličan rukomet na terenu. U prvih nekoliko minuta igralo se pogodak za pogodak, a obje ekipe ispitivale su snage budući da nikada nisu igrale jedne protiv drugih.

Međutim, prve se na dva pogotka razlike odvajaju rukometašice Byasena koje su povele s 5:7. Nenad Šoštarić odlučio se za minutu odmora, međutim niti nakon nje Lokosice nisu dobro odreagirale. Uspjela je Sonja Bašić smanjiti iz sedmerca na 6:7, ali Camilla Herrem povećala je na 6:8. Nakon toga uslijedio je dug period bez pogotka za obje ekipe. Lokomotiva je čak u 18. minuti igrala s dva igrala manje budući da su Bašić i Kožnjak zaradile isključenja.

Post je prekinula u 23. minuti Herrem koja zabija za 6:9. Tu prednost Norvežanke su održavale stečenu prednost do 27. minute kada je Teodora Tomac s linije sedam metara zabila za 7:11. Ta četiri pogotka prednosti gošće iz Norveške očuvale su do samog kraja poluvremena. Imale su priliku Lokosice smanjiti, ali nisu realizirale posljednji napad u poluvremenu.

Slično se razvijalo u početkom drugog poluvremena, ali nešto odlučnije su krenule zagrebačke rukometašice pa su u 40. minuti nakon kontre Tee Grubišić stigle na samo pogodak zaostatka (13:14). Održavale su se na tom zaostatku do 45. minute, ali onda je Marit Jacobsen s krila pogodila za 15:17, a prije toga Lokosice nisu iskoristile dva napada za izjednačenje.

Norvežanke se ponovo odvajaju na plus tri pogotkom Tonje Nostvold u 47. minuti. Puno tehničkih grešaka imale su jedne i druge, no više su pogreške koštale Lokomotivu koja nije uspijevala iskoristiti svoje prilike. U 52. minuti pogotkom Sonje Bašić Lokosice su došle ponovo na pogodak zaostatka, 20:21.

Međutim, pruženu šansu ponovo nisu iskoristile. Dva uzastopna pogotka Norvežanki i isključenje Lidije Horvat presudile su pobjednika u ovom susretu. Smanjila je ponovo Bašić iz sedmerca na 21:23, ali priključak nisu ponovo uspjeli uloviti jer je trener Lokomotiva zaradio isključenje, a teren je morala napustiti još jedna igračica. Tako su skoro do kraja Lokosice igrale s igračem manje, a konačnih 22:24 postavila je Bašić. Imale su Norvežanke zadnji napad, ali agresivna obrana Lokomotive spriječila ih je u postizanju još jednog pogotka.

Najbolja igračica u redovima Byasena bila je Maren Gundersen sa šest postignutih pogodaka, dok su po pet upisale Tomac i Herrem. Kod Lokomotive osam pogodaka postigla je Bašić, a Maja Kožnjak postigla je pet. Lokosice za sedam dana očekuje uzvrat u Norveškoj, a tamo će trebati nadoknaditi zaostatak, i postići više pogodaka ukoliko žele izboriti četvrtfinale Kupa pobjednika kupova.