Branimir Korać • četvrtak, 06.02.2014.

Nogometaši Ajaxa i nakon 22. kola nizozemske Eredivisie zadržali su prednost od četiri boda ispred novog drugoplasiranog Twentea koji je iskoristio kiks Vitessea i preskočio ga na ljestvici. U ovom kolu Kopljanici su igrali protiv Groningena i slavili uz dosta muke 2:1...

Nakon što je Vitesse poražen na svom travnjaku od AZ Alkmaara, Ajax je imao priliku pobjedom protiv Groningena malo se odvojiti na ljestvici i u tome je uspio. Prednost nad Twenteom koji sada drži drugu poziciju je ostala četiri boda što treba uzeti s dozom rezerve jer Twente još mora odigrati zaostali susret upravo protiv Groningena.

Zeleni su se u Amsterdamu pokazali u dobrom svjetlu, bili su vrlo opasni iz kontranapada i držali su remi sve do 83. minute kada je Kolbein Sigthorsson glavom zabio za pobjedu domaćina.

Ajax je dobro krenuo i u prvom poluvremenu je bio dosta bolji protivnik i zasluženo je stigao do prednosti u 28. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Lasse Schone.

U završnici prvog poluvremena Groningen se vraća u utakmicu golom Filipa Kostića nakon čega kreću Ajaxovi problemi.

Domaćin je u drugom dijelu pokušavao doći do pobjedničkog gola, međutim dosta se mučio u kreaciji prilika dok je s druge strane Groningen svako malo opasno prijetio iz kontranapada.

Tako su gosti propustili nekoliko prilika i za preuzimanje vodstva, a onda je Sigthorsson dobro reagirao na ubačaj Poulsena, nadvisio gostujućeg braniča i glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta domaćin je sačuvao prednost i uzeo sva tri boda.