MAXtv Prva liga, 21. kolo, 09.02.2014, 15:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 500
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Mario Pepur (Split), Hrvoje Radić (Split)

Branimir Korać • nedjelja, 09.02.2014.

Nogometaši Istre 1961 upisali su pobjedu u 21. kolu MAXtv Prve lige na gostovanju u Zagrebu kod Hrvatskog dragovoljca. Nakon slabe predstave protiv Dinama u Puli, kao gosti u Sigetu odigrali su znatno bolje i zasluženo slavili...

Pobjedom 2:1 kod Hrvatskog dragovoljca, Istra 1961 je daleko odmaknula ekipi sa začelja i mirno očekuje nastavak sezone u samoj sredini ljestvice. To se ne može reći za Dragovoljce koji su s 13. prvenstvenim porazom ostali na posljednjoj poziciji, imaju samo jednu pobjedu i u velikim su problemima.

Goste iz Pule nisu zanimali problemi domaćina već su doputovali po pobjedu. Na put su se zaputili bez vratara Antonija Ježine koji se zaputio u Maksimir gdje bi trebao potpisati ugovor s Dinamom, a njegov mjesto između vratnica zauzeo je Lovrić.

Rano su gosti stigli do prednosti. Već u 14. minuti Jo je izborio korner, a zatim ubacio u domaći kazneni prostor gdje je najviši bio Budicin i glavom poslao loptu u mrežu ostavivši Čovića bez previše šanse.

Do kraja prvog dijela Hrvatski dragovoljac je prijetio preko Kluka i Lesjaka, ali mreža Lovrića ostala je nedirnuta.

Na početku drugog poluvremena obje momčadi su mogle do pogotka. Prvo je Čović u vratnicu odnio udarac Havojića, a zatim je na drugoj strani Doležal udarcem preko gola upropastio dobru priliku za domaćina.

25 minuta prije kraja velika prilika za goste ostaje neiskorištena. Tomić je u svojem kaznenom prostoru srušio Havojića, a Blagojević s 11 metara pogađa gredu. Pet minuta kasnije stiže kazna i to nakon neodlučne reakcije Lovrića što koristi Zlatar i poravnava na 1:1.

Ipak Sigećani nisu uspjeli zadržati rezultatsku izjednačenost. U 79. minuti Istra 1961 je stigla do pobjedničkog gola zahvaljujući Obšivaču koji je udarcem van kaznenog prostora pogodio za konačnih 2:1 i miran život momčadi iz Pule.