Katarac Barshin zlatan u skoku u vis, SAD najuspješnija nacija s 12 medalja

Ivan Blažević • nedjelja, 09.03.2014.

Svjetsko dvoransko prvenstvo u atletici privedeno je kraju. Trećeg dana natjecanja u poljskom Sopotu uvjerljivo najveći broj medalja osvojili su atletičari iz SAD-a, koji su u tri dana prvenstva osvojili ukupno 12 medalja, od kojih ih je čak osam zlatnoga sjaja.

Amerikanci su u potpunosti dominirali posljednjeg dana prvenstva, a zlato su odnijeli u tri današnje discipline. U disciplini 4x400 metara sa štafetom u muškoj su konkurenciji zlato odnijeli ispred Velike Britanije na drugom, te Jamajke na trećem mjestu. U ženskoj su konkurenciji iste tri zastave odnijele medalju. SAD-u je ponovno pripalo zlato, Jamajci srebro, a Velikoj Britaniji bronca. Utrka na 800 metara donijela je treću zlatnu medalju za SAD, a njena vlasnica je Chanelle Price, koja je iza sebe ostavila Poljakinju Angeliku Cichocku (srebro) i Bjeloruskinju Marinu Arzamasovu (bronca).

U muškoj konkurenciji na 800 je metara zlato osvojio Etiopljanin Mohammed Aman s istrčanim vremenom 1:46:40. Drugi je u cilj utrčao Poljak Adam Kszczot (1:46:76), a treći njegov sunarodnjak Marcin Lewandowski (1:47:09).

Mutaz Essa Barshin iz Katra odnio je zlato u finalu muškog skoka u vis, a Caleb Mwangangi Ndiku bio je najbrži u utrci na 3000 metara i tako osvojio jedinu zlatnu medalju za Keniju. U istoj je disciplini u ženskoj konkurenciji zlato uzela Genzebe Dibaba iz Etiopije. Da i Kuba ima jednu najsjajniju medalju, pobrinula se Yarisley Silva, koja je u skoku s motkom u najmanje pokušaja uspjela preskočiti 4.70 metara i tako završila na najvišem postolju.