MAXtv Prva liga, 30. kolo, 13.04.2014, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Bojan Zobenica (Vinkovci)
Stipe Bačelić-Grgić 49'
Sven Jajčinović 82'
Hrvatski dragovoljac

Josip Piršljin • nedjelja, 13.04.2014.

Rezultatska kriza zeleno-žutih iz Pule nastavila se i u 30. kolu domaćeg prvenstva. Sedmi uzastopni poraz Istra 1961 upisala je na vlastitom terenu protiv posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca.

Igrači Davora Mladine pobijedili su u 30. kolu kao i njihovi konkurenti u borbi za ostanak Osijek i Slaven Belupo. Dragovoljac je nanio Istri sedmi uzastopni poraz uključujući Kup. Puljani su ponovno razočarali svoje navijače, ostaju na brojci od samo tri domaće pobjede ove sezone.

U prvom poluvremenu malobrojna publika na Aldo Drosini nije imala previše toga za vidjeti. Istra i Dragovoljac su pružili dosta loš nogomet, bez pravih prilika i uzbuđenja, ali i bez borbenosti. Gostujući nogometaši su bili nešto aktivniji i držali su loptu više u posjedu, ali bez konkretnosti.

Nastavak susreta ipak je ponudio interesantniju igru. Tome je pridonio pogodak Stipe Bačelić-Grgića nakon samo četiri minute igre. Bivši igrač Istre iskoristio je gužvu u šesnaestercu i poentirao pored Lovrića, no gol zbog respekta prema nekadašnjem klubu nije želio slaviti.

Dragovoljac je nakon tog vodstva imao priliku "dokrajčiti" Istru i riješiti pitanje pobjednika početkom drugog poluvremena, ali nije iskoristio neke prilike, posebno Jazvić. Crni iz Novog Zagreba su ipak stigli do drugog gola, u 81. minuti. Jajčinović je ušao u kazneni prostor i njegov udarac je bio prejak za Lovrića.

Kada se činilo da je Dragovoljac već siguran s tri boda, odmah u istoj minuti Radonjić je smanjio na 2:1. Lijepo se oslobodio svog čuvara i još ljepše prebacio gostujućeg vratara. Istra je tada krenula u totalnu ofenzivu da izjednači, ali u tome nije uspjela.

• armada_1014.04.2014. u 00:27
    Krenula Istra prodavat utakmice,5utakmica za redom izgubljena,nije ni čudo što je odbio ponude Pamić
    armada_10
  • Basileus_Lucius13.04.2014. u 22:48
    Opet ovi naporni Osječani koji iz zadubljenosti u svoju vlastitu egzistenciju ne vide generalni problem cijele lige...
    Basileus_Lucius
  • ponos kvarnera13.04.2014. u 21:51
    Istra ima sreće da je osigurala ostanak, inače...
    ponos kvarnera
  • Nikša13.04.2014. u 19:52
    Ma osječki sudački loby preko suca Andreja Burila iz Osijeka opet namjestio rezultat samo kako bi Osijek ostao u ligi, ma milijun posto.Ček,ček zar nije onda trebala Istra pobijediti a dobio Hrvatski dragovoljac!!?????Ma nema veze ipak je 100% namještena,Maminjo,Šuker,HNS,osječki lobi....i znate... [više na forumu]