Tenis

Štepanek u Monte Carlu nanio Karloviću najteži poraz od 1999. godine

Vedran Babić • ponedjeljak, 14.04.2014.

Hrvatski tenisač Ivo Karlović ekspresno se oprostio od ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu. U prvom ga je kolu s uvjerljivih 6:1, 6:2 nadigrao Radek Štepanek. "Divu sa Šalate" to je najteži poraz od 1999. godine...

Ivo Karlović nije dugo "trajao" u Monte Carlu na turniru na kojemu nikada nije imao velikih uspjeha. U prethodna četiri nastupa samo je dvaput prošao prvo kolo, a ove je godine nastupio prvi put poslije 2009. godine. I nije se proslavio.

Čeh Radek Štepanek svladao ga je sa 6:1, 6:2 za 58 minuta igre, nanijevši mu rezultatski najuvjerljiviji poraz još od 1999. godine. Karlovića je tada na Futuresu u Njemačkoj, također na zemlji, identičnim rezultatom porazio, također Čeh, Radim Zitko.

Štepanek je prvi set osvojio uz dva breaka, dok je na svojem servisu izgubio samo tri poena. S još dva oduzeta servisa u drugom je setu poveo 4:0, a Karlović je do kraja uspio zadržati dva servis-gema i izbjeći još teži poraz.

Karlović je meč završio sa skromnih 54% prvog servisa, na kojemu je osvojio 64% poena. Na drugom je servisu bio uspješan u 33% poena. Zabio je dva asa i napravio četiri dvostruke pogreške. Štepanek je s druge strane tijekom cijelog susreta ispustio samo devet poena na svom početnom udarcu, a spasio je i jedinu break loptu koju je imao Karlović, kod 3:0 u drugom setu.

U međusobnim susretima dvaju 35-godišnjaka Štepanek sada vodi 4-1. Karloviću je ovo drugi uzastopni teški poraz nakon što je prošlog tjedna u prvom kolu Houstona izgubio od Jacka Socka 6:1, 6:4.