Zimski sportovi

Poljska osigurala zlato, Hrvatskoj borba za srebro

Sportnet • četvrtak, 24.04.2014.

Poljska je ipak bila prejaka i zasluženo osigurala odlazak u Diviziju IA. U utakmici četvrtog kola Svjetskog prvenstva Divizije IB u hokeju na ledu, hrvatska reprezentacija je upisala prvi poraz, Poljaci su bili bolji s 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Tako su pobjegli na nedostižnih 12 bodova, dok našoj reprezentaciji preostaje borba za preostale dvije medalje. Svejedno, ovo je već sad najuspješniji nastup na SP-ovima u povijesti. Hrvatska nikad nije osvojila osam bodova, a nova tri će moći u subotu protiv domaćina Litve na zatvaranju prvenstva (19 sati).

Poljaci su dominiral u šutevima 38:17 i taj podatak mnogo govori. Makar, ta prednost se stvorila u prvoj trećini, kasnije je Hrvatska igrala ravnopravno i stvorila nekoliko izglednih šansi, ali nije uspjela savladati Poljsku.

"Mislim da smo igrali dobro, ali u ključnim trenucima u posljednjoj trećini sve je otišlo na njihovu stranu. Bila je Poljska bolja od nas, ali nisu niti oni neka spektakularna reprezentacija. Na kraju je ispalo 4:1, ali da smo mi zabili za 2:2, tko zna kako bi završilo. No, nismo zabili. Ne možemo kriviti nikog osim nas. Mi svi zajedno kao momčad dobivamo ili gubimo utakmice", rekao je jedan od najmlađih reprezentativaca Marko Šakić, kojem je ovo prvi poraz u seniorskoj reprezentaciji. On i izbornik MacLean su nanizali osam pobjeda i sada stali.

"Najradije bi da se to nije dogodilo, ali ostaje nam igrati za našu medalju protiv Litve. Želimo turnir završiti s pobjedom. Litva je gotovo jednako jaka kao i Poljska, bit će to teška utakmica. Zubrus? Da, imaju oni NHL igrača, ali imamo i mi Bornu Rendulića. Borna je naš adut, ali jedan igrač ne može sve napraviti sam."

Poljaci su u četvrtak poveli nakon 10 minuta igre, Kowalowka je poentirao, a 15 minuta kasnije Kolusz je s igračem više udvostručio prednost. Dominik Kanaet je uzvratio na 'powerplayu' i smanjio na 2:1, a Poljaci su tek u završnim minutama došli do pobjede. Kowalowka je zabio svoj drugi gol na utakmici u 56., da bi Laszkiewicz zaključio utakmicu četvrtim golom u jedanaest sekundi prije isteka 60. minute.

• narada10826.04.2014. u 21:38
    naši dobili Litvu u tvrdoj utakmici 3:2, za srebro. Bravo.
    narada108
  • Rand al Tor25.04.2014. u 01:03
    Mislim da danas nije presudio kvalitet protivnika, vec zelja za pobjedom.. Vidjelo u svakom potezu i duelu da poljaci vise zele pobjedu..
    Rand al Tor
  • sportoz24.04.2014. u 20:09
    Interes za hokej sigurno postoji, ali je infrastruktura najveći problem. S po jednim zatvorenim klizalištem u većim gradovima tipa Split, Rijeka, Osijek, Sisak, Karlovac, Varaždin i možda još ponekom, te još jednim u Zagrebu proširili bi bazu, dobili ligu s desetak klubova (što je dovoljno), te bi... [više na forumu]
    sportoz
  • Coltrane24.04.2014. u 18:13
    Dečkima svaka čast, postigli su odličan rezultat. Na žalost ne mogu biti veliki optimist što se tiče hrvatskog hokeja, za njegov razvoj nije učinjeno ništa od strane onih čiji je to posao. Možda ćemo zahvaljujući Medveščaku pojačati reprezentaciju s još ponekim KHL-ovcem ali osim toga sve je jad i... [više na forumu]