Tenis

Marin Čilić uz 14 asova izborio treću priliku za prvo četvrtfinale u Madridu

Vedran Babić • srijeda, 07.05.2014.

Po treći put u karijeri Marin Čilić plasirao se u osminu finala Masters 1000 turnira u Madridu. U dvoboju drugog kola porazio je francuskog kvalifikanta Paul-Henrija Mathieua u tri seta, a za četvrtfinale igrat će protiv Ernestsa Gulbisa...

Marin Čilić izborio je osminu finala Madrida nakon što je s Paul-Henrijem Mathieuom (87.) odigrao tri jednosmjerna seta (6:4, 1:6, 6:2). U međusobnim susretima Čilić sada vodi 4-3, a zanimljivo, svih šest prethodnih mečeva odigrali su 2008. godine.

Prvi hrvatski "reket" u meč je krenuo izvrsno - breakom već u prvom gemu. Stečenu prednost Čilić je zadržao bez većih problema te mu je sa 6:4 pripao prvi set. U drugom setu Mathieu je dominirao te je s pet uzastopnih gemova odveo meč u treću dionicu.

U odlučujućim trenucima Čilić je podigao nivo svoje igre te je i treći set započeo ranim breakom. Poveo je 3:0, zatim je prokockao 15-40 u sljedećem gemu, ali je kod 5:2 stigao do drugog breaka, koji mu je automatski donio i pobjedu poslije sata i 48 minuta igre.

25-godišnji Međugorac meč je završio s 14 asova i 52% prvog servisa. Kada bi prvi servis ušao, osvojio bi 72% poena, a na drugom je bio uspješan u 63% poena. Realizirao je tri break lopte od šest, a 32-godišnji Francuz dvije od tri.

Čilić je tako na najbolji mogući način iskoristio otkazivanje drugog nositelja Novaka Đokovića, čije je mjesto u ždrijebu upotpunio baš Mathieu. Čilić je do sada u Madridu dvaput igrao osminu finala - 2008. u posljednjem izdanju turnira na tvrdoj podlozi i 2012. - a priliku za prvo četvrtfinale imat će u četvrtak protiv Ernestsa Gulbisa. Hrvat je slavio u oba prethodna međusobna dvoboja, no bilo je to prije čak sedam godina. Čilić je slavio na Challengeru u Marrakechu i na ATP turniru u St. Peterburgu.

Njihov meč na rasporedu je u četvrtak kao četvrti na terenu 3 iza 12 sati, odnosno treći iza 14 sati.

ATP Masters 1000 Madrid, 2. kolo:
Čilić (Hrvatska) - Mathieu (Francuska, Q) 6:4, 1:6, 6:2

• andjel08.05.2014. u 09:50
    meč je bio udarnički, a protivnik čvrst i opasan. marin se nije bojao riskirati i igrao je agresivno i isplatilo mu se. u drugom setu nije baš ulazilo no imao je dobru igru.
    andjel
  • Trapgio08.05.2014. u 09:07
    treba dizat formu za Wimbeldon
    Trapgio
  • meer martyn07.05.2014. u 23:51
    gledao meč nisam, ali... iz rezultata su vidljive velike oscilacije u marinovoj igri i to me uvijek živciralo kod njega, jbt pa takvi se rezultati viđaju samo na wta touru i kod njega...