Tenis

Nadal lakoćom do pobjede protiv Dimitrova, Bugarinu pripala četiri gema

Vedran Babić • subota, 17.05.2014.

Nakon mučenja u prva tri meča Rafael Nadal u puno je boljem izdanju odradio polufinalni susret Masters 1000 turnira u Rimu. Uz gubitak samo četiri gema nadigrao je Bugarina Grigora Dimitrova te će u finalu igrati protiv Novaka Đokovića...

Rafael Nadal za promjenu je uvjerljivo i lako stigao do pobjede. Nakon maratonskih mečeva protiv Simona, Južnog i Murraya, Španjolac je sa 6:2, 6:2 nadigrao Grigora Dimitrova, koji je po prvi put igrao u Masters 1000 polufinalu. To je 51. uzastopna Nadalova pobjeda u polufinalima na zemljanim turnirima. Jedini poraz doživio je u prvom polufinalu, davne 2003. godine u Umagu (Moya).

Sedmerostruki osvajač Rima po dva je puta u svakom setu oduzeo servis najmlađem članu Topa 20 (22 godine) te je spasio sve tri break lopte koje je Bugarin imao. U prvoj dionici napravio je break u prvom gemu te kod 4:2. Prvi gem ponovno je bio koban za Dimitrova u drugom setu, a kod 1:3 Bugarin je još jednom posrnuo na svom početnom udarcu.

"Započeo sam savršeno, a u drugom sam setu griješio više nego inače. Odigrao sam solidan meč i bio sam vrlo dobar na bekhendu. Jučer sam igrao sjajno, a danas je bila potvrda da mogu igrati bolje", izjavio je Španjolac poslije meča koji je trajao sat i 24 minute. U međusobnim susretima Nadal sada vodi 5-0, a ovo je prvi put da Dimitrov nije uspio uzeti set.

Španjolac će u nedjelju u svom 91. finalu karijere tražiti 63. naslov i 28. na Masters 1000 turnirima. Protivnik mu je Novak Đoković, protiv kojeg u međusobnim mečevima vodi 22-18 (13-3 na zemlji).