Branimir Korać • subota, 17.05.2014.

Nizozemska i Ekvador otvorili su seriju pripremnih utakmica uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Brazil. U Amsterdamu su remizirali 1:1 u susretu nakon kojeg su ipak zabrinutiji ipak Ekvadorci zbog ozljeda dvojice igrača...

Louis van Gaal, vjerojatno budući menadžer Manchester Uniteda, predstavio je mladu Nizozemsku predvođenu Robinom van Persiejem. Logično, kod obje reprezentacije bilo je očito da imaju još puno posla pred sobom.

Ekvadorski izbornik Reinaldo Rueda nije mogao biti zadovoljan nakon susreta, ne zbog rezultata ili igre koliko zbog činjenice da su susret prije kraja zbog ozljeda napustili Felipe Caicedo i Fidel Martinez. Još uvijek nije poznato o koliko teškim ozljedama se radi, no takvo što je najmanje potrebno bilo kojem izborniku u ovoj fazi.

Ekvador se postavio hrabro i to mu se isplatilo već u devetoj minuti. Loše je reagirao Joel Veltman, Caicedo je sjajno proigrao krilnog igrača meksičke Morelije Jeffersona Montera koji bez problema pogađa mrežu Cilessena.

Nizozemci su do poravnanja došli osam minuta prije poluvremena i to prekrasnim pogotkom Van Persieja. Napadač Manchester Uniteda krasno je primio dugačku loptu Jordyja Clasieja i iz voleja neobranjivo pogodio mrežu Maxima Banguere.

Što se pogodaka tiče, to je bilo to, do kraja susreta izostale su neke velike prilike i završilo je s miroljubivih 1:1.