Vodeni sportovi

Primorju treće mjesto, prvi naslov domaćinu Barceloneti

Marija Pastuović • subota, 31.05.2014.

Barceloneta je u finalnom susretu ovogodišnje Lige prvaka pobijedila kragujevački Radnički i došla do premijernog naslova Europskog prvaka. Iako su Kragujevčani bolje otvorili susret, španjolska momčad uspjela je preokrenuti rezultat i slaviti. Riječko Primorje u borbi za treće mjesto nadigralo je Partizan. Asićevi igrači sjajnom posljednjom četvrtinom došli su do pobjede kojom zaključuju odličnu sezonu...

Partizan – Primorje EB 6:12 (2-0, 0-3, 4-4, 0-5)

Iako su momci Ivana Asića jučer pomalo neočekivano poraženi od Barcelonete 10:8, uspjeli su još jednom pokazati svoju snagu i osvojiti treće mjesto ovogodišnje vaterpolske Lige prvaka. U susretu protiv beogradskog Partizana, Primorje je slavilo rezultatom 12:6.

Premda se na prvi pogled čini da je utakmica lakoćom dobivena, ona je riješena u posljednjoj četvrtini. Riječani nisu dobro otvorili susret i nakon prve četvrtine rezultat Partizan je vodio 2:0, ali uslijedio je preokret. Dvama golovima Xaviera Garcie i pogotkom Daniela Varge Primorje je preuzelo vodstvo uoči poluvremena.

U trećoj četvrtini obje momčadi upisale su po četiri pogotka i pred zadnjih osam minuta riječka ekipa imala je minimalnu prednost. U posljednjoj četvrtini Primorje je postiglo pet golova, a Frano Vićan zaključao je svoja vrata ne dozvolivši protivnicima niti jedan pogodak za konačno slavlje i treće mjesto ovogodišnje Lige prvaka.

Primorje je do pobjede predvodio Daniel Varga s tri pogotka, po dva pogotka upisali su Denes Varga/b>, Xavier Garcia i Cosmin Radu, a po jedan su dodali Sandro Sukno, Anđelo Šetka i Paolo Obradović. U redovima Partizana najbolji je bio Miloš Ćuk s dva zgoditka.

Radnički – Barceloneta 6:7 (2-1, 1-2, 1-3,2-1)

U finalnoj utakmici Lige prvaka Barceloneta je iskoristila prednost domaćeg terena i pobjedivši kragujevački Radnički rezultatom 7:6 osvojila naslov prvaka Europe. Momčad Uroša Stevanović bolje je započela susret i poslije odigranih osam minuta vodili su Kragujevčani 2:1, a dva pogotka postigao je Boris Zloković. U drugoj četvrtini Barceloneta je uzvratila istim rezultatom za vraćanje utakmice u egal uoči treće dionice igre.

Nemanja Ubović i Albert Espanol odveli su u trećoj četvrtini svoju momčad na dva pogotka razlike, Radnički se vraćao dva puta pogocima kapetana Filipa Filipovića, ali do kraja susreta nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Trener Stevanović čestitao je Barceloneti na premijernom naslovu i svojim momcima na borbi: ''Nažalost, sapleli smo se na samom kraju. Sigurno je da smo imali šanse prije finala, ali mogu samo čestitati Barceloneti. Pobijedili su tri jake ekipe na ovom turniru i igrali odlično cijelu sezonu. Ostaje nam žal, poklekli smo u finišu. Čestitam momcima na borbenosti. Barceloneta je bila bolja, imali su više snagu i malo više željeli ovaj trofej.''

U pobjedničkoj momčadi najefikasniji s dva pogotka bio je Albert Espanol, a po dva pogotka za Radnički postigli su Filip Filipović i Boris Zloković.

• narada10801.06.2014. u 16:42
    Barceloneta je ovaj turnir dobila sjajnom obranom, to se je već nagovještalo u grupnoj fazi.
    narada108
  • kroftek01.06.2014. u 16:04
    nadam se da će len bit kudikamo pametniji kod izvlačenja skupina iduće sezone, to treba bit izbalansirano a ne ona skupina b koju bi pošk ili jadran prošao...i ukinut određivanje jebenog domaćina završnog turnira prije početka samog natjecanja!! svaka čast barceloneti ali mislim da nema teoretske... [više na forumu]
    kroftek
  • gatcha01.06.2014. u 12:53
    Bar ste mogli promijenit sliku, a ne stavit iz crnice sa utakmice Šibenika i Primorja
    gatcha
  • gatcha01.06.2014. u 12:50
    Definitivno nije nezasluženo, Barceloneta je složena, moćna, plivački sposobna momčad, ali da im je voda išla na njihov mlin sustavom natjecanja, definitivno je
    gatcha
  • klint2901.06.2014. u 12:45
    ne bi se baš složija. barceloneta je i prije završnog turnira pobijedila i pro recco i primorje i juga dva puta. to nije limitirana momčad i očito nije nezasluženo.