SP 2014, Skupina F, 1. kolo, 16.06.2014, 21:00 h
0:0(0:0) Nigerija
Nigerija

Iranci se oduprijeli bezidejnim napadima Nigerije

Josip Piršljin • ponedjeljak, 16.06.2014.

Dosad najlošiju utakmicu na Svjetskom prvenstvu odigrali su u Curitibi Iran i Nigerija. Azijska momčad je došla samo s jednom namjerom - braniti se, a Afrikanci nisu mogli ili znali pronaći put do njihove mreže što je rezultiralo ishodom bez pobjednika i golova.

Alireza Jahanbakhsh
78'

Masoud Shojaei
89'

Joseph Yobo
29'
23
Shola Ameobi
52'
8
Peter Odemwingie
69'
Stephen Keshi

U drugoj utakmici skupine F Iran i Nigerija su odigrali 0:0 što je ujedno i prvi dvoboj u Brazilu koji je završio neodlučenim ishodom i bez pogodaka. Sukladno rezultatu, i igra je bila nezanimljiva te će brzo pasti u zaborav okršaj Azijaca i Afrikanaca. Zadovoljni mogu tek biti u Argentini i Bosni i Hercegovini zbog pozicija u grupi.

Prvo poluvrijeme ponudilo je premalo zanimljivosti na terenu. Gledatelji u Curitibi nisu imali previše toga za vidjeti, Nigerija je bila nešto bolja, imala je više prilika i više je pokušavala, dok se Iran uspješno branio. Afrikanci su prvi put zaprijetili u devetoj minuti kada je Musa zakasnio na ubačaj Emenikea.

Sredinom prvog dijela nigerijski izbornik Stephen Keshi morao je izvaditi Oboabonu zbog ozljede gležnja, a njegovo mjesto upotpunio je Yobo kojem je to 98. nastup za reprezentaciju.

U 34. minuti pokušao je Nigerijce iznenaditi Ghoochannejhad, no udarac glavom napadača Charlton Athletica zaustavio je Eneyeama. Nigerija je imala još nekoliko izglednih situacija u prvih 45 minuta, ali iranska obrana je izdržala.

U nastavku su momčadi pružile sličnu igru. Zeleni su držali loptu, bili na polovici Irana, ali napadi su im uglavnom bili bezidejni i jalovi. Iranci, pak, nisu imali namjere napasti, već su čvrsto odlučili obraniti svoj gol i napustiti Curitibu bez primljenog pogotka. U tome su nakon isteka 90. minute i uspjeli, te zadovoljni odlaze sa stadiona, što ne mogu reći neutralni gledatelji.

• Donnie17.06.2014. u 16:29
    Kako kakva Bosna,nema bolje pijanke od one sa bosancima i nema strastvenije zene do bosanke
    Donnie
  • misterNo8017.06.2014. u 15:25
    Katastofalna utakmica i to ponajprije sa Nigerijske strane-Iranci su cisto solidno odigrali (za svoje standarde) i cak su bili smisleniji u svojim rijetkim napadima, za razliku od Nigerijaca koji su izgledali ko da su se jucer slucajno okupili na terenu!
    misterNo80
  • hrkireks17.06.2014. u 12:42
    Ajde supci nabijem vas,kakva bosna.Ovi parkirali autobus i izbijaju.Vidit ćemo bosnu s njima.Ako Bog da,Nigerija ce razvalit bosance.Bog blagoslovio Super Orlove!
    hrkireks
  • josippo7817.06.2014. u 11:13
    Super rezultat za Bosnu! Bilo bi bas lipo da odu dalje. Zasluzili su i oni jedan sportski uspjeh.