SP 2014, Skupina H, 2. kolo, 22.06.2014, 18:00 h, Estadio Maracana, Rio de Janeiro, gledatelja: 70.000
Suci: Felix Brych, Mark Borsch, Stefan Lupp (svi Njemačka)
Belgija
Belgija
Divock Origi 88'
1:0(0:0) Rusija
Rusija

Josip Piršljin • nedjelja, 22.06.2014.

Nogometaši Belgije slavili su i u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu. Na Maracani su bili bolji od Rusije kasnim pogotkom Origija. Rusi će tako u treće kolo samo s jednim bodom.

Jan Vertonghen
31'
17
Divock Origi
57'
11
Kevin Mirallas
75'

Andrej Eščenko
62'

Alan Džagojev
83'
11
Aleksandr Keržakov
90'
Fabio Capello

Belgija i Rusija susrele su se na stadionu Maracana u Rio de Janeiru u derbiju skupine H. Belgijci su dočekali dvoboj u boljem raspoloženju pošto su u prvom kolu pobijedili Alžir, dok su Rusi tek remizirali protiv Južne Koreje.

U prvom poluvremenu utakmice nije bilo pogodaka premda igra nije bila bez uzbuđenja i prilika. Igrao se dobar nogomet, samo su pogoci nedostajali. Prvi su zaprijetili Rusi preko Fajzulina u 12. minuti, no potom je na scenu stupio Mertens. Brzi veznjak Napolija radio je dosta nereda u protivničkoj obrani i imao je dva vrlo opasna prodora i udarca.

Capellova momčad je bila u odličnoj situaciji da povede pred kraj poluvremena. Glušakov je uputio sjajnu loptu za Kokorina koji se našao između Kompanyja i Vertonghena, ali ruski napadač nije uspio pronaći put do mreže Courtoisa.

Drugo poluvrijeme ipak nije bilo posebno dobro, obje momčadi su igrale opreznije i nije bilo previše šansi. Jednu pogotka vrijednu iskoristio je Origi u završnici susreta. Belgija je odigrala odličan kontranapad, Hazard je prošao po strani i povratnom loptom uposlio Origija koji ne griješi.

• mrkrunimir 1022.06.2014. u 21:41