SP 2014, Skupina E, 3. kolo, 25.06.2014, 22:00 h, Arena Amazoina, Manaus, gledatelja: 30.000
Suci: Nestor Pitana, Hernan Maidana, Juan Belatti (svi Argentina)
Honduras
Honduras
0:3(0:2) Švicarska
Xherdan Shaqiri 6', 31', 71'
Švicarska

Josip Piršljin • srijeda, 25.06.2014.

Reprezentacija Švicarske uspjela se oporaviti od teškog poraza od Francuske. Hitzfeldova momčad je s 3:0 pobijedila Honduras, a briljirao je Shaqiri s tri gola. S obzirom da je Ekvador protiv Francuza uzeo tek bod, Švicarska odnosi drugo mjesto u skupini.

Jerry Palacios
40'
23
Marvin Chavez
46'
17
Andy Najar
77'

Haris Seferović
73'

Michael Lang
77'

Blerim Džemaili
87'
Ottmar Hitzfeld

Iznenađenja na Areni Amazonia u Manausu nije bilo. Švicarska je s 3:0 pobijedila Honduras što je značilo i prolaz u osminu finala Hitzfeldove ekipe. Najzaslužniji za pobjedu bio je Shaqiri koji je postigao hat-trick, a odličan je bio i Josip Drmić s dvije asistencije.

Švicarci su imali odličan start, već u šestoj minuti uspjeli su zabiti pogodak. Bayernov Shaqiri je krenuo s desne strane i uputio neobranjiv udarac prema Valladaresu za 1:0. Shaqiri je bio raspoložen u Manausu, te je ubrzo postigao i drugi gol.

Švicarska je povećala svoje vodstvo nakon pola sata igre. Tada je Josip Drmić došao do lopte, lijepo je proslijedio Shaqiriju, a veznjak njemačkog prvaka vara golmana Hondurasa i šalje loptu u mrežu za 2:0. Momčad Luisa Suareza imala je veći posjed lopte u prvom dijelu, ali nije konkretno napala gol Benaglija.

Honduras je krenuo po smanjenje rezultata početkom drugog poluvremena, imao je i dvije dobre prilike Bengtsona i Rodrigueza, ali nije u tome uspio. Tražili su jedanaesterac u 62. minuti nakon što je Jerry Palacios srušen u kaznenom prostoru, ali argentinski sudac nije se oglasio.

Pitanje pobjednika definitivno je riješeno u 71. minuti kada je Shaqiri kompletirao hat-trick. Ponovno mu je asistirao švicarski Hrvat Drmić, s lijeve strane je dobio loptu koju prizemnim udarcem šalje pored Valladaresa. Do kraja nije bilo promjene rezultata i moglo je započeti veliko slavlje Švicaraca.

• bulšit26.06.2014. u 14:12
    šaćiri švajcarski Napoleon
    bulšit
  • planid26.06.2014. u 10:54
    Od jucerasnjih startnih 11, cetvorica su porijeklom s Kosova. Ostalih sedam se, znaci, ne broje?
    planid
  • Novi lik26.06.2014. u 08:22
    izuzetno simpatican i dobar igrac,pep ga nije volio... Bravo!
    Novi lik
  • litleben26.06.2014. u 07:17
    Kako li samo ovi na HTV uspiju uvijek odabrati manje zanimljivu utakmicu za direktan prijenos?