Branimir Korać • nedjelja, 10.08.2014.

U zanimljivom dvoboju u Sydneyu Juventus je igrao protiv selekcije australske lige i slavio s 3:2. Domaćin je vodio do 87. minute, ali u završnici su Paul Pogba i Simone Pepe donijeli preokret...

Selekcija australske lige predvođena Alessandrom del Pierom imala je u rukama pobjedu protiv Juventusa, međutim nije izdržala. Juventus je u završnici ipak stigao do preokreta i spriječio iznenađenje.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i poveo već u desetoj minuti kada je Bessart proigrao Broicha, ovaj odmah dao loptu za Carrusca, a napadač Adelaidea bez problema svladao Buffona.

Na odmor se otišlo s tih 1:0 iako je Carlos Tevez imao odličnu priliku za poravnanje, no vratnica je zaustavila njegov udarac u samoj završnici prvog poluvremena.

Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu Juventus je došao do poravnanja. U kaznenom prostoru ostao je zaboravljen Fernando Llorente koji to kažnjava i poravnava na 1:1.

Deset minuta prije kraja Australci ponovno vode i to nakon pogreške Juventusove obrane koju je iskoristio Tomi Jurić, bivši igrač zaprešićkog Intera, Lokomotive i Croatia Sesveta.

Ipak, u završnici Juventus dolazi do pobjede. Prvo fantastičnim golom poravnava Paul Pogba, a zatim Simone Pepe u sudačkoj nadoknadi postavlja konačnih 3:2.