Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.09.2014.

Bogata nogometna subota donijela je i nastupe protivnika Dinama i Rijeke u Europskoj ligi. Standard, Feyenoord i Astra doživjeli su neugodne poraze, a treba istaknuti i pogodak Ante Vukušića u pobjedi Beverena...

U sedmom kolu belgijskog prvenstva nogometaši Beverena stigli su do druge ovosezonske pobjede i to druge u nizu. Slavili su u gostima kod Waregema s visokih 4:1, a odličnu utakmicu odigrao je Ante Vukušić koji je na travnjaku proveo svih 90 minuta. Hrvoje Čale ušao je u igru u 76. minuti.

Vukušić je potvrdio pobjedu Beverena zabivši posljednji pogodak na susretu u 64. minuti, a prije toga je bio i asistent kod pogodaka Baldea i Sawaneha. Još jedan pogodak dodao je Robson dok je jedini gol za domaćina i to vodeći u 36. minuti, postigao Plet.

Petu utakmicu u prvenstvu u nizu Standard ne zna za pobjedu. Protivnik Riječana u Europskoj ligi izgubio je domaći susret protiv Oostendea s čak 5:3 čime je stigao do brojke od 16 primljenih pogodaka što je najviše u ligi.

U ovom susretu poveo je preko Louisa i imao prednost na poluvremenu, ali u drugom dijelu Oostende je golovima Coulibalyja, Sianija, Canesina i De Schuttera te autogolom De Sarta, napravio preokret. Još dva pogotka za Standard postigli su De Camargo i Mujangi.

U nizozemskom prvenstvu Feyenoord nije uspio doći do pobjede na svom travnjaku protiv Willema. Još jedan protivnik Riječana poražen je 2:1 iako je tijekom susreta bio opasniji uz više prilika.

Willem je u prvih 20 minuta već stigao do velike prednosti golovima Van der Struijka i Armenterosa da bi Kazim-Richards u 75. minuti postavio konačnih 2:1.

Ništa uspješniji nije bio niti Dinamov protivnik, rumunjska Astra. Astra je gostovala kod Cluja i izgubila s visokih 4:1, a susret je završila s dvojicom isključenih igrača.

Kod Cluja Antonio Jakoliš odigrao je 62 minute, a golove za pobjednike postigli su Tade dva, Deac i Guima. Jedini gol za goste djelo je Williama za smanjenje na 2:1. Kod tog rezultata Ben Yousseff je u 64. minuti zaradio isključenje, a u 91. minuti susret je napustio nakon skrivljenog kaznenog udarca Pliatsikas.