Vodeni sportovi

Pali Francuzi i Crnogorci, Mornar s još dvije pobjede osigurao nastup u četvrtfinalu LEN Eurokupa

Branimir Korać • petak, 31.10.2014.

Vaterpolisti Mornara napravili su veliki posao na turniru Eurokupa na Malti. Prvog dana svladana je Steaua, a drugog dana upisane su još dvije pobjede s kojima je Mornar osigurao nastup u četvrtfinalu...

Odličan nastup Mornara na Malti okrunjen je s dvije pobjede u petak koje su osigurale nastup u četvrtfinalu Eurokupa. Prvo je svladan Montpellier koji je u kvalifikacijama za Ligu prvaka remizirao s Oradeom i igrao ravnopravnu utakmicu s Mladosti, a zatim je pregažen Primorac iz Kotora s čak 18:5.

U prvom susretu dana Mornar je igrao protiv Montpelliera i još uoči samog turnira naglašavano je da će to biti vjerojatno odlučujući dvoboj za prvo mjesto u skupini.

Splićani su odradili dobru utakmicu i na kraju su odnijeli pobjedu 11:9 uz tri pogotka Maroja Gluhaića, po dva Mitsuakija Shige i Rina Burića, te po jedan Marina Čagalja, Ante Ćorušića, Slavka Ćalića i Jure Marelje.

Već ta pobjeda praktički je značila prolaz za Mornare koje su čekala još dva susreta protiv objektivno dosta slabijih protivnika.

Regionalni rival Primorac iz Kotora pregažen je u drugom susretu s čak 18:5. Razbijeni Crnogorci već na poluvremenu su zaostajali 9:1 i u nastavku susreta pokušali su spasiti obraz i upisati što manji poraz, međutim Mornar nije posustajao i visoko je slavio.

U ovom susretu četiri pogotka postigao je Burić, tri Gluhaić, po dva Ćorušić, Ćalić, Shiga i Duje Lušić dok su po jednom strijelci bili Ivan Domagoj Zović, Marin Ban i Marelja.

U posljednjem susretu Mornar će u subotu igrati protiv domaće La Vallette.