Niko Rukavina • ponedjeljak, 03.11.2014.

Lazio je u efikasnoj utakmici pobijedio borbeni Cagliari s 4:2. Domaćini su već nakon prvog dijela vodili 3:0, no gosti su u drugom dijelu smanjili na jedan gol zaostatka. Do kraja ipak nisu izdržalia, a od 72. su imali i igrača manje. Cesena i Verona su u drugoj utakmici večeri odigrali 1:1 u Ceseni.

Lazio je na Olimpicu već na poluvremenu vodio protiv Cagliarija 3:0. Prvi gol je zabio Mauri koji je pospremio loptu koja se odbila od Kloseove noge. Nakon svojevrsne asistencije, Klose je poentirao u 25. i 26., oba puta nogom, na asistencije Lulića. Lazio je u prvom poluvremenu potpuno dominirao i otišao je na odmor s uvjerljivih 3:0.

Međutim, na samom početku drugog dijela, lopta se nakon mnogo odbijanja u kaznenom prostoru Lazija, odbila od Braafheida u vlastitu mrežu. Nakon autogola, momčad Cagliarija je proigrala te su u 15 minuta propustili tri dobre prigode. Dva put Ibarbo i jednom Cossu.

U 72. minuti nakon grubog prekršaja Lulića nad Ibarbom, Ibarbo je očito nešto prigovorio sucu jer je dobio izravni crveni karton. Ipak, s igračem manje Cagliari je smanjio preko Joaoa koji je iz blizine zabio za 2:3. No, do kraja momčad sa Sardinije nije imala snage u potpuni povratak. U drugoj minuti sudačke nadoknade Ederson zabija za konačnih 4:2.

Lazio je upisao petu pobjedu (uz jedan remi) u posljednjih šest utakmica te se zasluženo nalaze na trećem mjestu Serie A. Cagliari se nalazi na 15. mjestu s dva boda više od zone ispadanja.

Nogometaši Cesene i Verone remizirali su na stadionu Dino Manuzzi u Ceseni. Domaćini su startali u 3-5-2 formaciji, a Verona u 4-3-3. U prvom poluvremenu nije bilo puno prigoda. Verona je bila za nijansu bolja. No, ipak je Cesena došla do vodstva preko Defrela u 22. koji je pospremio odbijenu loptu Huga Almeide.

Veći dio drugog dijela odvijao se na sredini terena sve do 77. kada je Juan Gomez izjednačio za konačnih 1:1. Tachtsidis je centrirao preko "pola terena", a Gomez je glavom iz mrtvog kuta lobao Agliardija. U sudačkoj nadoknadi Djurić i Cascione su imali vrlo dobre prilike da Ceseni donesu pobjedu, no oba puta je Rafael obranio udarce.