MAXtv Prva liga, 22. kolo, 21.02.2015, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3.100

Branimir Korać • subota, 21.02.2015.

Povratak na klupu Stanka Poklepovića nije zabilježeno pobjedom. Hajduk je u Kranjčevićevoj poražen od Lokomotive rezultatom 2:1 čime su Lokosi preskočili Splićane na ljestvici...

Turbulentni tjedan u Hajduku je zaključen porazom na gostovanju kod Lokomotive 2:1. Svima je već dobro poznata priča oko dolaska/nedolaska Edoarda Reje, na kraju Splićani više nisu imali želje i vremena čekati Talijana i uručili su momčad u ruke Stanka Poklepovića.

Poklepović je pokušao pokrenuti momčad i doći do pobjede u Zagrebu, međutim iako je bilo određenih pomaka prvenstveno u napadačkoj fazi gdje je stvoreno više prilika nego u ranijim susretima, Lokomotiva je na kraju odnijela pobjedu. Obrana Splićana i dalje izgleda vrlo neuvjerljivo i to će svakako biti jedan od glavnih zadataka za Poklepovića.

Počelo je vrlo loše za goste koji su se već nakon pet minuta igre našli u rezultatskom zaostatku. Nakon prekida u skoku je najviši bio Franko Andrijašević koji je glavom poslalo loptu u mrežu.

Hajduk je krenuo po izjednačenje i prijetio je preko Malokua koji je bio sam pred vratima, ali je loše reagirao da bi u 25. minuti ipak došlo do poravnanja. Maloku je odlično dao loptu za Vlašića, ovaj ubacuje u sredinu za Maglicu, a napadač Hajduka poravnava na 1:1.

Do kraja prvog gola Hajduk je imao još jednu veliku priliku preko Maglice koji je bio neodlučan i na kraju nije napravio ništa.

Nije dugo trebalo Lokosima da dođu ponovno do prednosti. U 53. minuti nakon ubačaja Karla Bručića, Šime Gržan uspio je iz blizine ugurati loptu u mrežu uz negodovanje Splićana koji su tražili igranje rukom.

Hajduk se ponovno našao u minusu, krenuo je po povratak u utakmicu, čak je i dva puta poslao loptu u mrežu, ali oba puta dosuđeno je zaleđe pa tako nisu priznati golovi Gotala iz 55. i Vlašića iz 90. minute.

Lokomotiva je utakmicu završila s igračem manje nakon što je Tomislav Mrčela zaradio drugi žuti karton 25 minuta prije kraja.

Hajduk je s igračem manje igrao dosta stihijski i pokušavao na silu doći do gola dok je Lokomotiva prijetila iz kontranapada, ali niti ona nije uspjela promijeniti rezultat.