Tenis

Marin Draganja i Henri Kontinen uzeli titulu i na turniru u Marseilleu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.02.2015.

Nakon što su osvojili turnir u Zagrebu, Marin Draganja i Henri Kontinen na najbolji način odradili su i turnir u Marseilleu gdje su stigli do druge zajedničke titule...

Težak početak sezone i porazi na australskoj turneji su iza Marina Draganje i Henrija Kontinena koji su proigrali u Zagrebu i igraju u visokoj formi.

Kontinen i Draganja u Zagrebu su bili iznimno uvjerljivi, nisu izgubili nijedan set, a u sličnom ritmu nastavili su i u Marseilleu. Ovaj put imali su teži posao i više se pomučili, ali ishod je bio isti i hrvatsko-finski par osvojio je turnir.

U finalu protiv Britanaca Colina Fleminga i Jonathana Marraya odnijeli su pobjedu u trećem setu s 10:8 za sat i 25 minuta igre.

Prvi set osvojili su Draganja i Kontinen bez većih problema sa 6:4 da bi jedna tako Britanci odgovorili u drugom setu i sa 6:3 izborili odluku u match tie-breaku.

Tamo su oba para osvajala poene na svom servisu sve do posljednjeg poena u meču kada Britanci pada pod pritiskom meč lopte Draganje i Kontinena i gube meč.

Na putu do pobjede u Marseilleu, Draganja i Kontinen nisu uspjeli upisati nijednu pobjedu u dva seta.

ATP Marseille, parovi, finale:
Draganja/Kontinen (Hrvatska/Finska, 2) - Fleming/Marray (Velika Britanija) 6:4, 3:6, 10:8