Favoriti bez poteškoća, Duje Dukan solidan u pobjedi svoje momčadi

Sportnet • subota, 21.03.2015.

Nakon prvog dana u kojem je čak devet utakmica bilo na jedan posjed lopte, sinoć je bez toliko uzbuđenja prošao drugi dan druge runde. Poznate su 32 momčadi, od kojih neke koje već danas nastavljaju svoj put ka završnom turniru...

Snažni Duke uvjerljiv na otvaranju

Momčad koju svi vide na završnom turniru bez problema je prošla prvu stepenicu na putu za final four. Od početka do kraja držali su vodstvo i uspješno priveli utakmicu kraju. Istaknuli su se igrači od kojih ćemo neke vidjeti među prvih deset pickova drafta ove sezone.

Snažni centar Jahlil Okafor s 21 poenom (9/11), tri skoka i dvije blokade, Justise Winslow samo šest poena, ali 11 skokova i sedam asistencija, te Quinn Cook s 22 poena (8/12), četiri skoka, pet asista i tri ukradene lopte bili su najrazigraniji u momčadi Dukea. Odličnu igru pokazao je i Marshall Plumlee, mlađi brat NBA igrača Milesa i Masona, sa ubačenih deset poena i deset uhvaćenih lopti. Marcquise Reed 22 poena i Rodney Pryor 23 postigli su 45 od ukupno 56 poena poražene momčadi Robert Morris.

Kansas bez problema

Bez većih problema pobjednik Big 12 konferencije svladao je momčad New Mexica i izborio plasman među 32 najbolje momčadi sveučilišne košarke. Od samog početka susreta imali su kontrolu nad utakmicom, u desetoj minuti poveli su deset poena razlike, a na odmor se otišlo sa 36:23. Drugi dio bio je održavanje vodstva i lagano privođenje utakmice kraju.

Frank Mason III sa 17 poena (6/7), devet skokova, četiri asista i dvije ukradene lopte bio je prvo ime susreta, a u momčadi New Mexica najbolji pojedinac bio je Tshilidzi Nephawe s 10 poena, osam skokova i tri asistencije.

Louisville spretniji u završnici

Zanimljivo je bilo u susretu Louisvillea i UC Irvinea. U prvom poluvremenu nekoliko puta se izmjenjivalo vodstvo da bi se na odmor otišlo rezultatom 30:28 u korist Louisvillea. Drugi dio utakmice igrao se doslovno koš za koš, niti jedna momčad nije se odvojila više od četiri poena razlike, a u posljednje dvije minute ušlo se neriješenim rezultatom 53:53. Luke Nelson tada u vodstvo dovodi UC Irvine, ali odmah u sljedećem napadu Wayne Blackshear postiže koš za poravnanje. UC Irvine traži timeout, nakon kojeg Nelson promašuje šut za tri poena, Quentin Snider skače u obrani, faulira ga Will Davis II i Snider pogađa oba bacanja za konačnih 57:55.

Blackshear 19 poena (8/20), sedam skokova i Snider 16 poena (6/11), 5 skokova vodeći su igrači Louisvillea, a Will Davis II bio je prvo ime poražene momčadi sa 14 poena (7/12) i devet skokova.

Sjajni Frank Kaminsky predvodio Wisconsin

Wisconsin je očekivano nadigrao momčad Coast Carolina i opravdao ulogu favorita. Momčad od koje se očekuje odlazak na final four od početka utakmice držala je vodstvo koje se iz minute u minutu povećavalo.

Igrač godine Big Ten konferencije, Frank Kaminsky odigrao je odličnu utakmicu i sa 27 poena (10/14), 12 skokova i četiri asista bio najbolji igrač utakmice. Sam Dekker postigao je 20 poena, a Nigel Hayes uz 15 poena dodao je i osam skokova. Naš Duje Dukan, šesti igrač Wisconsina, imao je solidan učinak, za 21 minutu postigao je šest poena i uhvatio pet lopti. U momčadi Coast Carolina istaknuli su se Warren Gillis s 22 poena (10/19), pet skokova i Elijah Wilson 20 poena (7/11).

Belmont zaprijetio, ali nije uspio iznenaditi

Drugi nositelj Easta, Virginia, slomila je otpor Belmonta tek u posljednjim minutama susreta. Gotovo cijelo vrijeme favorizirana Virginia kontrolirala je susret i održavala razliku od desetak poena, ali četiri minute prije kraja susreta Belmont dolazi na samo -2 i kada smo pomislili da ćemo gledati uzbudljivu završnicu, Virginia serijom 9:0 odlazi na +11 i uspješno privodi utakmicu kraju.

Malcolm Brogdon s 22 poena (6/17), pet skokova i Anthony Gill sa 16 poena (4/6), tri skoka i dva dodavanja bili su ključni igrači momčadi Virginie, dok se u poraženoj momčadi Belmonta istaknuo Craig Bradshaw s 25 poena (10/19) i devet skokova.

Bez zanimljivih završnica

Prvi dan nam je donio pravi show i ljubitelji sveučilišne košarke mogli su uživati u gotovo svakoj utakmici do posljednje sekunde. Sinoć nije bilo tako zanimljivih završnica. Gonzaga, drugi nositelj Southa, pobijedila je North Dakotu i izborila susret s momčadi Iowe koja je lakoćom svladala Davidson rezultatom 83:52. Maryland je bio bolji od Valparaisa, Oklahoma od Albanyja, a Providence je sinoć jedina poražena momčad s boljim startnim brojem, za to se pobrinuo Dayton.