Maribor uvjerljiv protiv Lokomotive, Kurtović i Vojnović za pobjedu Osijeka

Borna Rupnik • ponedjeljak, 30.03.2015.

Lokomotiva je ovog vikenda odmjerila snage s Mariborom, dok je Osijek gostovao u Širokom Polju.

U Sloveniji su zagrebački Lokosi poraženi od tamošnjeg prvaka Maribora, koji je ove sezone nastupio i u grupnoj fazi Lige prvaka. Završilo je 5:1 za momčad pod vodstvom Ante Šimundže.

Hat-trick za Maribor postigao je Mendy, a još je dva pogotka dodao Tavares. Jedini strijelac za Lokomotivu bio je Begonja u 66. minuti, kada je smanjio na 4:1.

Nogometaši Ive Šuška svladali su Hajduk iz Širokog Polja rezultatom 2:0, u susretu kojim se obilježavao 80. rođendan županijskog ligaša.

Oba su pogotka pala u prvom poluvremenu, a postigli su ih osječki kapetan Kurtović i napadač Vojnović, dok je posebne pohvale za svoj nastup zaradio domaći vratar Polgar.