Montpellier do visoke pobjede protiv svježeg slavljenika Nantesa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.04.2015.

U posljednjem susretu 19. kola francuskog prvenstva Montpellier je ugostio Nantes i upisao visoku pobjedu 30:21. Ovim slavljem Montpellier je nastavio s odličnim rezultatima u francuskom prvenstvu gdje je učvrstio vodeću poziciju...

Rukometaši Montpelliera nastavljaju juriti prema naslovu prvaka Francuske. Nisu kiksali niti u susretu protiv Nantesa koji je doputovao na ovo gostovanje niti tjedan dana nakon što je osvojio svoj prvi trofej u povijesti, Kup Francuske.

U susretu protiv Montpelliera nije bio na razini kao na završnom turniru Kupa gdje je ipak imao i lakše protivnike. U ovom susretu nije mogao parirati raspoloženom Montpellieru, velike probleme stvarala je i nervoza te brojne izgubljene lopte i domaćin je uspio doći do visoke prednosti.

Bio je to dvoboj velikih serija od kojih je ona posljednja domaćina prelomila utakmicu.

U 38. minuti Montpellier je vodio 20:14 da bi onda ušao u krizu i gosti serijom 6:0 potpuno se vratili. Ali nakon toga Siffert spušta rampu, do kraja susreta Nantes postiže samo jedan pogodak i u posljednjih 15 minuta Montpellier serijom čak 10:1 odlazi do pobjede.

Obojica vratara bili su raspoloženi, Siffert je skupio 19 obrana, a na drugoj strani Škof je obranio 18 lopti. Najefikasniji bio je Diego Simonet sa šest golova dok je kod gostiju Jorge Maqueda postigao četiri gola.