Vodeni sportovi

Jug izborio pobjedu nad Mladosti i prednost uoči druge utakmice na Savi

Davor Kovačević • srijeda, 22.04.2015.

Najveći hrvatski derbi, Juga i Mladosti, otišao je na stranu dubrovačke momčadi koja će već u subotu imati priliku u Zagrebu rezervirati kartu za finale Prvenstva Hrvatske.

Jug CO – HAVK Mladost 9:6 (3:2, 2:2, 1:0, 3:2)

Prva utakmica polufinala Prvenstva Hrvatske
DUBROVNIK – Gruž, gledatelja: 400
Suci: Periš/Franulović (oba Hrvatska)

Jug CO: Bijač (7 obrana), Popadić Batina; Macan, Bošković 3, Janović 2, Younger 1, Fatović, Marković, Bušlje, Visković, Bautović, Bicari 1, Obradović 1, Ivanković 1
Trener: Vjekoslav Kobešćak

HAVK Mladost: Pavić (10 obrana), Pisk; Bukić 1, Milaković I. 1, Lončar 1, Dašić, Živković D. 1, Capan, Buha, Pavičić, Živković I., Vukičević 2, Bašić, Lozina
Trener: Hrvoje Hrestak

Igrač više: Jug CO 2/7, HAVK Mladost 4/9
Peterci: Jug CO 3/3, HAVK Mladost 0/0

Greška nije ponovljena. Uoči prve utakmice doigravanja za prvaka Hrvatske svima je u Gružu navrh sjećanja isplivala prošlogodišnja dubrovačka tragedija. Tada je Mladost šokirala Gruž pa potom na Savi samo nokautirala grogirane jugaše i priredila senzaciju. Ostavivši Jug prvi put nakon 15 uzastopnih godina bez finala Prvenstva Hrvatske

Istu će sada Mladost teško ponoviti. Jug u Zagreb putuje s prednošću koja bi se već u subotu mogla pokazati vrijednom finala. Gospari su naučili prošlogodišnju lekciju, ali ovog su puta na svojoj strani imali čovjeka koji svakog igrača Mladosti zna u dušu. Hrvoje Hrestak teško je s nečim mogao iznenaditi Vjekoslava Kobešćaka, dok je Hrestakov nekadašnji mentor imao materijala za to.

I sami si mladostaši uoči utakmice naglašavali da bi im lakše u Dubrovniku bilo da je suspendirani Dobud u bazenu. Čini se kao tipična pila naopako, ali nije tako. Jugaši se na novi život bez centra privikavaju brojnim uplivavanjima i tako će pokušati biti nešto teže čitljiviji svojim protivnicima.

Takvi su Dubrovčani bili na početku utakmice. Peterac i dvije kontre za 3:0 nakon nepunih šest minuta. Na reakciju Mladosti nije trebalo dugo čekati. Lončar i Vukičević u situacijama s igračem više smanjuju na 2:3 već do kraja prve četvrtine, a odmah na startu druge i Vukičević pogađa za 3:3 i novi početak. Čisto da jugaši ne pomisle da su Žapci „skinuli gaće“.

Kada je raspoloženi Bošković u 15. minuti zabio svoj treći pogodak za 5:3, uslijedilo je razdoblje igre gol za gol. Tako se igralo sve do posljednjih pet minuta kada je poslije Youngerova gola Janović realizirao svoj drugi peterac za 8:5. Gruž je mogao lakše disati svega minutu kada je Bukić ostavio nadu Mladosti živućom, ali Jugova obrana više do kraja utakmice nije kapitulirala.